Железен вратар отказа Уест Хем за Лига Европа (ВИДЕО)

„Чуковете” загубиха от Астра (Гюргево) с 0:1 на реванша в Лондон

Астра (Гюргево) победи Уест Хем в реванша и се класира за груповата фаза на турнира Лига Европа. Румънците се наложиха с 1:0 в Лондон и с общ резултат 2:1 елиминираха „чуковете”. Това се случва за втора поредна година.

В герой за Астра се превърна вратарят Силвиу Лунг, който сякаш заключи вратата си и напълно отказа футболистите на Уест Хем. Домакините създадоха цял куп много опасни положения, особено през второто полувреме, но Лунг спаси всичко.

Голмайстор стана Филипе Тейшейра. Португалецът се разписа през първото полувреме, след като завърши отлична контраатака. Гостите отнеха в центъра на терена, в атака си имаха числено преимущество трима към двама, Тейшейра получи в наказателното поле и сам срещу вратаря не сгреши.

През второто полувреме действията се развиваха изцяло в половината на румънците. Футболистите на мениджъра Славен Билич не спираха да атакуват и търсят път към вратата, но Силвиу Лунг бе над всички.

Жребият за групите в Лига Европа ще се тегли в петък, 26 август.

ТОВА БОЛИ! Евертън спря Ливърпул за титлата (ВИДЕО)