Дунав писа тройка на "моряците" и окупира първото място (ВИДЕО)

Русенци спечелиха след попадения на Огнянов, Димов и Будинов

Дунав Русе победи убедително Черно море с 3:0 в мач от петият кръг на  Първа професионална лига.

Символичните домакини изиграха перфектен мач и след попадения на Антон Огнянов, Диян Димов и Мирослав Будинов заслужено спечелиха трите точки. Интересен факт е, че това бе четвъртата суха мрежа на Мартин Луков в пет кръга, а русенци все още нямат загуба в Първа лига.

Иначе двубоят започна по-добре в игрови план за „моряците”, които владееха повече топката и създадоха няколко добри атаки още в началните минути.

В третата минута Мишо Венков стреля с глава след центриране, но топката мина в страни от вратата.

В 7-ата минута Даниел Златков фаулира в наказателното поле, нахлуващия Юлиян Ненов и реферът Ивайло Стоянов отсъди дузпа. Зад топката застана капитанът на Дунав  Диян Димов, но ударът му бе отразен от Емил Михайлов. Все пак обаче русенци стигнаха до гол след добавка на Антон Огнянов, който бе най-съобразителен в наказателното поле и прати топката под гредата, за да открие  резултата.

В 11-ата минута Михаил Венков бе близо до вкарване на изравнително попадение, но Мартин Луков спаси своя отбор.

В 22-ата минута един от стълбовете в защитата на Дунав бе заменен принудително. Тейнур Марем получи контузия в опита си да избие една топка и напусна преждевременно терена.

В 29-ата минута  Уго Секо пропусна най-добрата възможност в мача  за Черно море. Той получи в наказателното поле и с финес литна противников защитник, след което стреля, но Луков спаси.

В първата минута от добавеното време на първата част Диян Димов вкара втори гол за Дунав. Попадението падна след хубав удар на Будинов и добра намеса на Емил МИхайлов, който изби със сетни сили, но Димов след добавка, прати токата в мрежата.

В началото на второто полувреме кошмарът за отбора воден от Георги Иванов, стана пълен. Мирослав Будинов вкарва трети гол за Дунав, след хубав удар от дъгата на наказателното поле. Емил Михайлов нямаше шанс за реакция и нападателят реши изхода от срещата още в 48-ата минута.

Оттук до края липсваха чисти голови положения, като „моряците” се бяха примирили със загубата, а Дунав доиграваше срещата. Играта бе накъсана от множество нарушения и смени, а единственото по- запомнящо положение бе един удар с глава на Марек Кузма, но топката мина на педя от дясната греда.

След днешната победа новакът Дунав измести Черно море от първото място и оглави еднолично класирането в Първа професионална лига.