Арсенал вкара три на Уотфорд за първа победа през сезона (ВИДЕО+СНИМКИ)

Месут Йозил и Алексис Санчес дадоха ново лице на "артилеристите"

Арсенал стигна до първа победа във Висшата лига през този сезон, след като надделя с 3:1 при гостуването си на Уотфорд. Лондончани отбелязаха всичките си голове през първата част чрез Санти Касорла, Алексис Санчес и Месут Йозил. Почетното попадение за домакините бе дело на Роберто Перейра.

Началото за Арсенал беше страхотно, като още в 9-та минута Санти Касорла даде аванс на гостите от дузпа. Веднага след това „артилеристите“ намалиха темпото и не стигаха до опасни ситуации пред вратата на Уотфорд.

Малко след 25-та минута Трой Дийни и Нордин Амрабат се опитаха да изравнят, но без успех. Арсенал се стремяха по-скоро да спират устрема на домакините, вместо да търсят второ попадение.

След изминаването на половин час игра, лондончани отново взеха инициативата и в 40-та Алексис Санчес удвои аванса на своя тим. След мълниеностна контраатака, отдясно Тио Уолкът центрира остро в наказателното поле. На далечната греда, Санчес успя, макар и трудно, да прати топката зад гол линията.

В продължението на първата част, Арсенал нанесе още един удар. Месут Йозил беше намерен перфектно от Санчес в наказателното поле и плеймейкърът отбеляза с глава.

На полувремето, мениджърът на Уотфорд Валтер Мадзари пусна Роберто Перейра вместо Адлен Гедиура и именно аржентинецът намали изоставането на своя тим в 57-та минута на двубоя след хаос в наказателното поле на Арсенал.

След попадението си, домакините отново показаха много добри идеи в атака и защитата на Арсенал трябваше да се намесва ключово на няколко пъти. С наближаването на последния съдийски сигнал, Мадзари пращаше все повече футболисти напред и Арсенал разчитаха на контраатаки до края на срещата.

Краят на двубоя дойде без промяна на резултата и така Арсенал застанаха на 7-мо място в таблицата с актив от 4 точки. Уотфорд пък останаха на 18-та позиция с едно равенство от три мача.