Челси спокойно стигна до класика над Бърнли (ВИДЕО+СНИМКИ)

Азар и Вилиян направиха мача лесен за лондончани с два гола до почивката

Челси надигра Бърнли спокойно с 3:0 у дома в третия кръг на Висшата лига и Антонио Конте до момента има четири победи от четири официални мача начело на Челси. Еден Азар и Вилиян се разписаха през първата част, а Виктор Моузес добави трети гол в края.

Конте отново заложи на отработената схема с Канте и Матич като опорни халфове и Диего Коща на върха на атаката.

В 9-ата минута лондончани хванаха своя гост на контра, Матич пусна за Еден Азар на фланга и белгиецът свърши останалото като един на един с Майкъл Кийн стреля прецизно в долния далечен ъгъл за 1:0.

Бен Мий изчисти нов изстрел на Азар от голлинията, а удар на Гари Кейхил след корнер бе спрян от купа от тела. Вратарят Хийтън спаси шут на Диего Коща на близката греда, но надмощието на Челси бе осезаемо.

Диего Коща намери Вилиян вдясно на дъгата на наказателното поле, бразилецът влезе в него и ниско по диагонала покачи на 2:0 в левия ъгъл в 41-ата минута. Секунди по-късно Арфийлд изпусна от идентична ситуация да върне интригата.

Диего Коща направи голям пропуск в началото на втората част, като стреля право във вратаря, останал с много място и пространство пред него. Хийтън спаси сигурен гол и извади нов нисък шут на Азар.

„Сините” затвориха мача в последните минути, но и в по-ниско темпо стигнаха до трети гол. Оскар бе пометен, но съдията даде авантаж, Батшуай намери Педро, който центрира по конец за Моузес и нигериецът сложи черешката върху тортата.

Челси е лидер във Висшата лига с пълен актив от 9 точки преди мачовете от кръга на другите безгрешни до момента – Манчестър Сити, Манчестър Юнайтед и Хъл Сити.

Ето всички резултати и голмайстори от мачовете днес:

Тотнъм - Ливърпул 1:1
43' Джеймс Милнър 0:1
72' Дани Роуз 1:1

Уотфорд - Арсенал 1:3
9' Санти Касорла 0:1
40' Алексис Санчес 0:2
45' Месут Йозил 0:3
57' Роберто Перейра 1:3

Саутхемптън - Съндърланд 1:1
80' Джърмейн Дефоу 0:1
85' Джей Родригес 1:1

Лестър - Суонси 2:1
32' Джейми Варди 1:0
52' Уес Морган 2:0
80' Лерой Фер 2:1

Евертън - Стоук Сити 1:0
51' Шей Гивън 1:0 (автогол)

Кристъл Палас - Борнемут 1:1
11' Джошуа Кинг 0:1
90+3' Скот Дан 1:1

Челси - Бърнли 3:0
9' Еден Азар 1:0
41' Вилиян 2:0
89' Виктор Моузес 3:0

9 -1 Лестър 3 1 1 1 3:3 0
Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини