ЦСКА-София се измъчи срещу Локо (ГО), но с два гола през втората част подслади дебюта на Йорданеску (ВИДЕО)

Гостите завършиха срещата с десет души след втори жълт картон през втората част на Димо Атанасов

ЦСКА-София победи с 2:0 Локомотив (ГО) в мач от петия кръг на Първа професионална лига. Победните попадения за "армейците" при дебютната победа на новия треньор Едуард Йорданеску бяха дело на Густаво Кулма и Чорбаджийски.

Двубоят започна с натиск на ЦСКА и няколко опасни атаки. Още в третата минута Давид Шимао получи отляво и пробва прострелно центриране в наказателното поле, но никой в червено не успя да засече топката в мрежата.

В 8-ата минута ЦСКА загуби най-добре представящият се футболист в мачовете от началото на сезона до сега. Диого Виана получи контузия в лявото бедро и бе заменен от Маламов.

В 28-ата  минута ЦСКА пропусна да поведе в срещата. Арсенио Нунеш се включи отляво, финтирайки противников футболист, и последва остро подаване към включилия се Борис Галчев, на когото малко не му достигна да засече в мрежата топката.

В 34-ата минута опасна атака на ЦСКА завърши с падане в наказателното поле на Арсенио. От треньорския щаб на "армейците" имаха претенции за дузпа, но Никола Попов правилно подмина ситуацията, тъй като нямаше контакт между него и противниковия футболист.

Само три минути по-късно  удар от над 35 метра на Борис Галчев можеше да се превърне в гол, но  страхотна намеса на Николай Банков, който плонжира и изби в корнер, предотврати това.

В 40-ата минута ЦСКА се отчете с  уникален пропуск. Капитанът на ЦСКА бе намерен свободен в наказателното поле от Арсенио, но ударът на Галчев с глава мина на педя от лявата греда на вратата, пазена от Банков.

В самия край на първата част Станислав Маламов направи хубав пробив, завършил с хубав удар, но Банков отново спаси.

През втората част „червените” продължиха да търсят по-настойчиво гола. Първо, в 52-ата минута Банков успя да парира хубав удар на Арсенио.

Все пак натискът даде своя резултат. В 66-ата минута ЦСКА поведе на Локомотив (ГО) след попадение на Густаво Кулма, който разстреля с бомбен шут Николай Банков. Стойчо Атанасов напредна и с хубав извеждащ пас намери Кулма, който излезе очи в очи с Банков и откри резултата.

В 80-ата минута Димо Атанасов получи втори жълт картон за фаул срещу Аясс и остави отбора си с човек по-малко на терена, което лиши гостите от възможност да потърсят по-активно изравнителния гол.

В последната минута на добавеното време на мача Чорбаджийски бе намерен непокрит в наказателното поле след изпълнение на корнер и вкара за 2:0. С този гол бе даден край и на мача. Така, ЦСКА спечели важни три точки и направи дебюта на Йорданеску успешен.

14 1 Монтана 5 0 1 4 1:8 -7 1
Ники Михайлов и Живко Миланов минаха изпити на "Герена"

На двамата им предстои дипломиране в Национална спортна академия "Васил Левски"