Манчестър Юнайтед пребори храбрите "тигри" с гол на Рашфорд в 92-ата минута (ВИДЕО+СНИМКИ)

Резервата вкара победния гол след отлично подаване на капитана Рууни, Златан и Погба бяха много активни

Резервата Маркъс Рашфорд вкара победен гол в 92-ата минута за трудния, но много важен успех на Манчестър Юнайтед с 1:0 като гостна новака Хъл Сити в третия кръг на Висшата лига. „Червените дяволи” са с пълен актив на върха заедно с Челси, а в неделя към тях може да се присъедини и Манчестър Сити.

Под проливния дъжд на „
KC Стейдиъм” победата на Юнайтед над сърцатите „тигри” не дойде никак лесно. И двата тима влязоха в мача след две победи на старта.

Марсиал проби отляво в 9-ата минута и центрира, Ибрахимович надскочи Къртис Дейвис, но с глава прати агонизиращо близо над вратата.

Робърт Снодград изненада Де Хеа с фалцово изпълнение на пряк свободен удар в неговия ъгъл и едва в последния момент въртеливото движение извади кълбото извън целта на косъм. Люк Шоу внимаваше и попречи на Снодграс да засече на втора греда секунди по-късно.

Хуан Мата създаде смут в защитата на домакините като пусна успоредно пред вратата, Уейн Рууни засече и от голлинията капитанът на Хъл Къртис Дейвис изчисти. Точно преди почивката Ибра засече центрирането на Рууни от фаул във външната страна на мрежата от трудна позиция.

Второто полувреме стартира със спасяване на Якупович при изстрел на Рууни с глава. Защитник на Хъл застана на пътя на топката и шут на Златан мина встрани.

Силен шут на Рууни прелетя покрай целта, а веднага пред другата врата рикошет от Бейли при шут на Том Хъдълстон заблуди Де Хеа, но гостите имаха късмет.

Пол Погба опита няколко удара извън наказателното поле в последните минути, но гол така и не падаше.

Все пак в 92-ата минута Уейн Рууни използва грешка на Елмохамади, проби по аутлинията и пусна по земя пред вратата, където Рашфорд се мушна между двама защитници и отблизо нямаше как да сбърка за 1:0, за да донесе голяма радост на подгизналия Жозе Моуриньо и целия му щаб.

Луд мач в Бергамо, Аталанта е на финал (ВИДЕО)

Тимът на Гасперини с обрат за 4:1 над Фиорентина

ОБЗОР: Манчестър Юнайтед обърна последния и измести Нюкасъл (ВИДЕО)

Капитанът Фернандеш спаси „червените дяволи“ от срам на „Олд Трафорд“ – 4:2, резултати