Мората се завърна с гол на "Бернабеу", Кроос носи победата (ВИДЕО)

Реал победи трудно Селта с 2:1, феновете освиркаха "кралете" още след първата част в първото домакинство за сезона

Реал Мадрид трудно надви Селта с 2:1 на „Сантяго Бернабеу” в първото си домакинство в Примера за новия сезон от втория кръг на първенството. Алваро Мората и Тони Кроос вкараха головете, а Мората и Модрич удариха греди. Феновете на Реал обаче отново се доказаха като едни от най-претенциозните и освиркаха собствения си отбор още през първата част на първото домакинство за сезона.

Реал е с пълен актив от 6 точки след победния старт при гостуването на Реал Сосиедад, а Селта няма точка след поражението от Леганес у дома на старта.

През първото полувреме Селта затваряше пространствата в своята половина добре и Реал бе изпратен на почивка с освирквания от феновете на „Бернабеу”. Головите положения до почивката се брояха на пръстите на едната ръка. Мората фалцира неточно след провалила се контра за галисийците в 13-ата минута. Белгийският атакуващ халф Тео Бонгонгда премина защитата на Реал след рейд, но когато дойде време да стреля го направи ужасяващо неточно.

Лука Модрич сам проби през центъра и тупалката му от границата на наказателното поле звучно отекна в напречната греда, за да напомни за мощта на Реал в атака, ала гол нямаше.

Вратарят Алварес отрази друг чудесен шут на Модрич, а Бейл с глава на първата греда не успя да насочи достатъчно добре.

Освиркванията от трибуните не помагаха на домакините и Селта се чувстваше комфортно в столицата. Втората част започна с грешно решение на Джон Гуидети, който подаде неясно на кого пред вратата, а можеше сам да стреля от отлична позиция. Даниел Вас пък искаше да шутира, но Варан изби в последния момент.

Вратарят Алварес успя да избие над гредата ювелирен удар на Бейл от фаул, но Реал успя да поведе след час игра. Вратарят Серхио Алварес направи кошмарно изчистване, стана бърза акция за Реал, ударът на Марко Асенсио не сполучи, но Мората му показа как се прави и откри резултата.

В 64-ата минута Тони Кроос изведе Мората, но неговият нисък удар срещна гредата.

Селта не се предаде и изравни само седем минути след получения гол. Джон Гуидети подаде на свободния Фабиан Орелана, който технично копна над Кико Касия за 1:1.

Реал се впусна сляпо в атака след гола и Селта пропусна златен шанс да поведе на контра в 80-ата минута. Наказанието дойде секунди по-късно, когато Лукас Васкес отдясно върна за Тони Кроос и немският халф със снайперистка точност насочи в долния десен ъгъл за 2:1.

Селта пак беше опасен в края и потърси ново изравняване, но Яго Аспас се размина с удобна топка пред вратата.