Ще успее ли Антони Здравков в Лудогорец?

28 август 2016 21:00 Добромир Бонев

Левски се разходи срещу Верея за ново 4:0 (ВИДЕО+СНИМКИ)

levski.bg
Левски постигна спокойна и убедителна победа 4:0 над Верея у дома в 5-ия кръг на Първа лига и се изкачи до второто място преди паузата в шампионата. Франсис Нар и Божидар Краев, който вкара за първи път в своята кариера в трети пореден мач, решиха всичко до 20-ата минута, а Бабатунде Адениджи с помощта на рикошет в Илиас Хасани и Антонио Аниете придадоха блясък на третия пореден успех на „сините”.

Верея, който има две победи и едно равенство в актива си, не създаде нито едно положение, за да вкара поне първия си гол като гост.

Левски ще почива спокойно, докато трае лагерът на националния отбор за мача с Люксембург. „Сините” събраха 11 точки и се изкачиха до втората позиция, като изостават с 2 от лидера Дунав. Те имат двама национали – Димитър Пиргов и Георги Костадинов.

Левски диктуваше играта от самото начало, докато Верея беше групиран в своята половина. Вече стана традиция „сините” да се възползват още от първото си положение. Франсис Нар изненада защитата на гостите в 7-ата минута, когато предпочете сам да отиграе подаване на Антонио Аниете с мисъл за двойно. Ганаецът се обърна рязко и прати в долния десен ъгъл на отгледалия топката вратар Пламен Колев.

Мачът продължи в същото русло и вторият гол беше въпрос на време. До 20-ата минута Левски се чудеше как да пробие защитата на Верея и тогава успя. Адениджи и Нар взаимодействаха отдясно на наказателното поле, Бабатунде изведе Краев на стрелкова позиция и 19-годишният не сбърка, пращайки силно в горния ляв ъгъл на вратаря, отбелязвайки в трети пореден мач.

Левски подчертано уби темпото до почивката и се оттегли с комфортна преднина от два гола.

Александър Томаш опита да промени нещо с включването на Александър Якимов и Светослав Диков с началото на втората част. Методи Костов и Педро Еуженио останаха в съблекалнята.

Но не се виждаше как старозагорци може да вкарат първия си гол като гости, откакто станаха членове на елита. Левски пък изглеждаше удовлетворен от резултата и рядко упражняваше натиск. В 59-ата минута Георги Костадинов можеше да реши всичко, но, оставен непокрит, прати с глава над напречната греда.

Верея окончателно се предаде, а Левски заигра с настроение в заключителните минути и успя да вкара още два гола.

Здравко Илиев изби от голлинията удар с глава на Александър Александров преди Бабатунде Адениджи да предизвика трето попадение за „сините”. Той отклони в гредата центриране от корнер, топката рикошира в тялото на Илиас Хасани и влезе във вратата.

Антонио Аниете увенча добрата си игра с гол във втори пореден мач. Испанецът мина между двама като на парад и чукна технично покрай вратаря за 4:0.

Така, Левски постигна втора поредна победа с този резултат, докато Верея се смъкна на 8-ата позиция със своите 7 точки.

25. Сашо Александров Смяна за състезател излизащ от игра
14. Минев (к)

Събития

90+2' Край на мача КРАЙ НА МАЧА!!!
86' Смяна за състезател влизащ в игра Алекс Боримиров, син на Даниел Боримиров, дебютира за Левски пред погледа на баща си
86' Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна в състава на Левски. Антонио Аниете напуска
84' Смяна за състезател влизащ в игра Симон Сандберг влиза
84' Смяна за състезател излизащ от игра Втора смяна в състава на Левски. Сашо Александров излиза
83' Гол ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ - 4:0!!! Антонио Аниете получи от Адениджи в наказателното поле, измъкна се между двама и технично плъзна покрай вратаря
80' Смяна за състезател излизащ от игра Илиян Йорданов излиза
80' Смяна за състезател влизащ в игра Последна смяна в състава на Верея. Иван Винков влиза
78' Автогол ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ - 3:0!!! Адениджи засече центриране от корнер, топката се отби от гредата, после рикошира в Илиас Хасани и влетя във вратата на Верея
74' Bнимание Внимание: Левски изпълни корнер. Александър Александров от упор стреля с глава, но Здравко Илиев бе на голлинията и предотврати трети гол във вратата на Верея
72' Удар Бурабия с първа изява, като праща в небесата от разстояние
67' Смяна за състезател влизащ в игра Мехди Бурабия влиза
67' Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна в състава на Левски. Георги Костадинов излиза
66' Сукуна влезе остро срещу Йоргачевич, който го изпревари при опит за извеждащо подаване към нападателя на Верея. В крайна сметка всичко приключва спортсменски
66' Жълт картон Жълт картон за Здравко Илиев за опасна игра
59' Bнимание Внимание: Сашо Александров центрира отлично отдясно на дузпата, там Георги Костадинов е непокрит и стреля с глава, но над вратата
50' Удар Адениджи търси Аниете в пеналта, испанецът шутира след грешка на бранител, но ударът му е блокиран
48' Удар Аниете върти и прехвърля стената, но Колев спасява. Нямаше достатъчно сила в този удар
47' Адениджи е фаулиран от Мунин на дъгата на наказателното поле. Удобна възможност за Левски
46' Начало на мача Начало на второто полувреме!
46' Смяна за състезател излизащ от игра Еуженио е другият напуснал
46' Смяна за състезател излизащ от игра Методи Костов е останал в съблекалнята
46' Смяна за състезател влизащ в игра Полузащитникът Александър Якимов също влиза за началото на втората част
46' Смяна за състезател влизащ в игра Двойна смяна прави Александър Томаш на почивката. Халфът Светослав Диков влиза
45+1' Край на мача Край на първото полувреме!
45' 1 минута добавено време
43' Контузия или получаване на медицинска помощ Внимание: Левски проспа една атака на Верея, при която Илиян Йорданов проби отдясно и центрира за непокрития Сукуна, който бе спрян от Александър Александров. Стигна се до тежък сблъсък и сега двамата получават медицинска помощ
38' Удар Педро Еуженио върти от далечна дистанция, но праща крайно неточно. След втория гол на Левски темпото спадна
29' Центриране Вратарят на Верея Колев сбърка при изнасянето, Сашо Александров центрира отдясно, но Адениджи не успя да засече отблизо
25' Удар Сукуна опита изненадващ директен шут от далечен свободен удар, топката преминава покрай дясната греда на Йоргачевич
24' Bнимание Силен шут на Пиргов след корнер профучава малко над напречната греда
21' Краев се разписва в трети пореден мач за "сините"
20' Гол ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ - 2:0!!! Адениджи и Нар взаимодействаха отдясно на наказателното поле, Бабатунде изведе Краев на стрелкова позиция и младокът не сбърка, пращайки силно в горния ляв ъгъл на вратаря
18' Удар Внимание: Аниете и Краев разиграха на двойно, старозагорци не успяха да изчистят и топката попадна у Нар, който от наказателното поле стреля веднага, но прати във висините
11' Около 3500 зрители присъстват на стадион "Георги Аспарухов"
7' Гол ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ!!! Аниете пусна късо към Нар, очаквайки двойно, но ганаецът се върна на дъгата, обърна се рязко и с премерен удар в долния ляв ъгъл откри резултата, вратарят не реагира
7' Аниете пробва да изведе Костадинов, но топката е прекалено дълга и попада в обятията на Колев
4' Центриране Центриране на Сашо Александров на задната греда, там Георги Костадинов не успява да достигне високата топка
3' Верея пресира и Боян Йоргачевич е принуден да изчисти в тъч
1' Начало на мача Начало на мача! Левски играе в синьо, Верея - в жълто-бяло
0' Ниска посещаемост на "Герена"
0' Двамата треньори не правят промени в съставите си