Манчестър Сити удари Уест Хем и оглави класирането (ВИДЕО)

„Гражданите” се наложиха с 3:1 на „Етихад”, Рахим Стърлинг вкара два

Манчестър Сити победи Уест Хем в последния мач от третия кръг на Висшата лига. Двубоят на стадион „Етихад” завърши при резултат 3:1.

Вратарят на „гражданите” Джо Харт отново остана на пейката. Въпреки това той бе в добро настроение – камерата на няколко пъти го улови да се смее в компанията на своите съотборници.

С този успех, Сити събра девет точки и оглави класирането. Втори и трети са съответно Челси и Манчестър Юнайтед със същия актив.

Отборът на мениджъра Хосеп Гуардиола започна изключително вихрено срещата. В 3-ата минута Агуеро открадна от Антонио и стигна до границата на пеналта, откъдето шутира силно по земя, но покрай вратата.

След още четири минути домакините откриха. След атака като по учебник Рахим Стърлинг стана голмайстор. Силва подаде към Нолито, който намери английския национал в наказателното поле и той с удар от движение са разписа.

В 18-ата минута гражданите удвоиха. Де Бройне центрира от пряк свободен удар, сложи топката на главата на Фернандиньо, който не остави никакъв шанс на … Сити дейставаха много неубедително при това статично положение.

Първата реално голова възможност за „чуковете” стана в 30-ата минута. Тогава Ашли Флетчър засече с глава, но не успя да застраши Кабайеро. За цялото първо полувреме тимът на Уест Хем не успя да отправи нито един точен удар.

Интересен факт бе, че Уест Хем никога не е печелил мач във Висшата лига, след като е губил с 0:2 след първото полувреме. Традицията се запази.

„Гражданите” започнаха много активно и агресивно втората част. Още в 48-ата минута Нолито прати топката във вратата на гостите за трети път, но попадението справедливо не бе зачетено, защото испанецът бе в засада.

„Чуковете” намалиха в 58-ата минута. Топката бе центрирана, на далечна греда Михаел Антонио надскочи бранителите и с глава се разписа.

След попадението Александър Коларов влезе на мястото на Джон Стоунс, който бе заменен принудително. Защитникът имаше проблеми с дясното око.

До края на двубоя Сити се опитаха да вкарат и още.  В 66-ата минута се откри отлична възможност за Агуеро, след като аржентинецът получи пас от Де Бройне. Той навлезе в наказателното поле и отправи мощен удар, но топката профуча покрай вратата.

Третият гол падна във втората минута на добавеното време. Силва намери майсторски Стърлинг в наказателното поле, който демонстрира огромно самочувствие и с техничен удар търкулна топката покрай вратаря.