Етър с категорично 3:0 над Спартак (Плевен)

Великотърновци бяха видимо по-силния отбор в срещата от четвъртия кръг във Втора лига

Категорична победа с 3:0 извоюва „Етър” срещу плевенския „Спартак” за радост на многобройните си привърженици на стадион „Ивайло”. „Виолетовите” отбелязаха с добра игра и убедителен резултат повторния дебют на Георги Василев начело на отбора.

Преди мача за своя 70-и юбилей бе почетен дългогодишният капитан на „Етър” и футболен съдия Стефан Чакъров, който получи Старопрестолна грамота на Община Велико Търново и значка от зам.-кмета на града проф. Георги Камарашев, който е и член на клубната управа. Такава награда има и за Георги Василев, който обаче ще получи приза си по-късно в Общината.

По-силно за етърци бе първото полувреме, в което те тотално диктуваха събитията и решиха мача с две попадения. В стартовия състав нямаше промени, като единствено в групата бе записано и новото попълнение Галин Ташев, но той не влезе в игра.

От самото начало „болярите” заредиха атака след атака към вратата на Пантев. Още в 3-ата минута Стефан Неделчев бие силно над гредата, а след още толкова игра Петър Димитров напредна отдясно и стреля силно, но във вратаря.

Отново Петър Димитров бе изведен чудесно срещу вратата в 17-ата минута и стреля от движение, но топката мина до гредата. Силни прояви в атаката имаше и Николай Цветков, който отправи силен далечен удар, но вратарят Пантев улови. Той обаче бе безпомощен в 24-ата минута, когато Николай Цветков – Демона с далечен прецизен удар в левия ъгъл откри резултата – 1:0!

В 33-ата минута резултатът бе удвоен. Джихат Кямил със страхотен удар от 25 метра покачи на 2:0. До почивката атаките продължиха и удар на Пепи Димитров с глава мина над гредата, а в 44-ата минута отново Цветков стреля опасно и от крака на плонжирания Пантев топката излезе в корнер.

Единствената възможност за „Спартак” бе в 31-ата минута, когато след центриране отдясно капитанът Иво Иванов стреля опасно с глава, но Акалски спаси. В самото начало на втората част Пепи Димитров от фаул стреля опасно до гредата.

„Спартак“ набързо направи и трите си смени и активно потърси гол, докато етърци заложиха на контри. Втората част предложи по-малко положения. Отново Димитрос се откъсна на скорост, но стреля силно край вратата.

Плевенчани се добраха само до една възможност в 61-ата минута, когато Стефан Христов стреля опасно, но Кирил Акалски отново бе на висота. Постепенно Георги Василев направи и трите си смени, като се появиха Цветомир Тодоров, Явор Генчев и Иван Петков.

Динамични се оказаха чак последните минути. 4 минути преди края защитникът Михаил Минков отправи топовен шут, който обаче срещна главата на защитник пред голнинията. В ответната атака отново Стефан Христов излезе на голова позиция и стреля силно, но отново Акалски спаси. Така се стигна до даденото 4-минутно добавено време, в което Цветомир Тодоров завъртя неспасяемо топката в мрежата за крайното 3:0.