Дания стартира с победа световните квалификации

Полша взе само точка в Казахстан

Оборът на Дания постигна важна победа с 1:0 над Армения в първия си мач по пътя към Мондиал 2018 в Русия.

Победното попадение бе дело на Криастиан Ериксен, който реализира след хубав изстрел по земя в 17-ата минута.През второто полувреме - в 72-ата минута, той пропусна и дузпа, която беше спасена от вратаря.

Пет минути след пропуска на Ериксен от бялата точка Маркос Пицели от състава на Армения се възползва от грешка на Яник Вестергор и излезе сам срещу стража на домакините, но не успя да реализира и така Дания постигна ценен успех, който им даде успешен старт в група "Е".

В другата ранна среща от тази група Казахстан и Полша направиха 2:2, след като поляците поведоха с 2:0 през първата част, но през второто полувреме допуснаха две попадения и така си поделиха точките с казахите. В 9-ата минута Бартош Капустка реализира за 1:0 за гостите след асистенция на Якуб Блашчиковски. 19-годишният играч на Лестър вкара първия гол в световните квалификации в зона Европа. В 35-ата минута Левандовски удвои след точно изпълнена дузпа. Домакините от Казахстан започнаха по-активно през второто полувреме и с два гола за 7 минути успяха да изравнят до 2:2. И двата гола бяха дело на Сергей Кижниченко. Първо в 51-ата минута той получи от Дмитри Шомко и реализира за 1:2. Пак 25-годишният нападател реализара за 2:2 в 58-ата минута, след като бе намерен от Максат Байжамов.

Чак след това поляците реагираха, като на два пъти – в 67-ата и 77-ата Аркадиуш Милик стреля по посока вратата на домакините. В последните 10 мивути натискът на гостите се усили, като Блашчиковски удари греда в 84-ата минута, но Полша така и не успя да стигне до трите точки.