Монтана продължава за Купата след впечатляващ обрат

Тимът на Кузмановски губеше с 0:2, но стигна до 3:2

Монтана се класира за 1/8 финалите на турнира за Купата на България. Финалистът от миналия сезон доста се поизмъчи при гостуването си на втородивизионния Ботев (Гълъбово), като губеше с 0:2, но в крайна сметка успя да спечели с 3:2.

Привлеченият през лятото именно от отбора на домакините полузащитник Иван Иванов започна обрата в мача, а след него в разстояние само на пет минути влезлият като резерва Петър Атанасов (69) и Стивън Петков (74) узакониха успеха на монтанци.

Неприятна контузия получи през първото полувреме Костадин Дяков, който усука дясното си коляно и бе заменен принудително от Маркос Маркиньос. До колко сериозна е травмата му ще стане ясно на тренировката в сряда, която е с начален час 18.

Реджеб Халил вкара и двата гола за Ботев, след контраатаки в 40-та и 50-та мин. на мача. Иван Иванов върна Монтана в мача в 59-та мин. Тогава Андреас Васев проби от ляво и комбинира с Иванов, който с бомбен шут от 25-метра направи вратаря Мариян Иванов безпомощен. Отново Васев асистира наПетър Атанасов в 69-та мин. и привлеченият през зимата от Славия нападател с удар по диагонала изравни. Това е първи гол в официален мач за 25-годишния футболист. Стивън Петков класира Монтана за следващия кръг след самостоятелен пробив в 74-та мин. Жребият за него ще се тегли на 26 октомври.

Ботев: М. Иванов, Вълев, Катранков, Кижев, Янков, Ив. Иванов, Чанев, Е. Иванов, Халил, Ангелов, Кирилов.

Монтана: Ивайло Василев, Гийерме да Соуса-Шоко, Иван Михов-кап., Христос Контохристос, Антон Полюткин, Иван Иванов, Костадин Дяков (36-Маркос Маркиньос), Фернандо да Силва, Данило Соуса Монис-Бала (50-Петър Атанасов), Даниел Генов (50-Андреас Васев), Стивън Петков.

Голмайстори:1:0 Реджеб Халил (40), 2:0 Реджеб Халил (50), 1:2 Иван Иванов (59), 2:2 Петър Атанасов (69), 2:3 Стивън Петков (74).

Главен съдия: Вангел Вангелов.

Асистенти: Димитър Русев, Петър Дойчовски.

Градски стадион в Гълъбово-450 зрители.

ЗА КУПАТА: ЦСКА гостува в Монтана, аматьори посрещат Левски (СНИМКИ)

Вижте всички двойки за 1/16-финалите

Мадански: ЦСКА е най-силният отбор в България

„Тази година сме решили да не печелим Купата“, заяви с усмивка спортният директор на Монтана

ОБЗОР: Дъжд от голове и рокада в подножието на върха във Втора лига (РЕЗУЛТАТИ)

Струмска слава загуби от ЦСКА 1948 след гол от дузпа в продължението - 3:4, Арда също падна, макар че Макриев се разписа (КЛАСИРАНЕ)

ОФИЦИАЛНО: Джамбазки аут от футбола за година!

Треньорът нападна съдия след мач от Втора лига, одрусаха здраво ЦСКА, Ботев и Локо, вижте всички решения на Дисципа

Царско село с 3 от 3, ЦСКА 1948 с победен гол в 93-ата минута (ОБЗОР НА ВТОРА ЛИГА)

Вижте резултатите от третия кръг и следете на живо тук...