Септември (Сф) с Ники Митов начело изхвърли Берое

Заралии, които традиционно се целят в купата, загубиха 0:2 в "Драгалевци"

„Берое“ отпадна от турнира за Купата на България, след като днес отстъпи на втородивизионния „Септември“ (София) с 0:2 в 1/16-финален двубой, игран в столичния квартал „Драгалевци“. Попаденията за домакините бяха дело на Георги Стоичков и Петър Тончев.

Във втората минута Георги Стоичков изведе Благой Наков в наказателното поле на гостите, но последвалият удар не намери рамката на вратата.

Две минути по-късно Ерик Почански центрира от пряк свободе удар в пеналта на домакините, където най-съобразителен бе Васил Панайотов, засякъл топката с глава, но страничният арбитър бе вдигнал флага за засада.
septemvri-beroe_21092016_aleksandar-vasilev
В 8-ата минута Благой Наков изпълни пряк свободен удар, но топката срещна стената от играчи и напусна пределите на футболния терен в корнер.

Две минути след това Евертон Джилио-Том изведе Педро Маркеш по десния фланг, а португалецът центрира остро в наказателното поле, но стражът Петър Дебърлиев улови.

В 19-ата минута Божидар Кацаров стреля към целта, но Благой Макенджиев улови без затруднения. В ответната атака Георги Божилов нахлу в наказателното поле, но опитът му за центриране към Том бе засуетен.

Две минути след това бърза атака от страна на домакините завърши с изстрел на Благой Наков, който обаче бе неточен.

В 31-ата минута Александър Василев центрира в наказателното поле, където Петър Дебърлиев за момент се засуети, изпускайки топката, но бързо поправи грешката си и я улови сигурно.

В 42-ата минута от пробойна в защитата на „Берое“ се възползва Благой Наков, който финтира стража Макенджиев и достигнал аутлинията, върна топката назад към Георги Стоичков, който с прецизен удар от точката за изпълнение на дузпа откри резултата в полза на „Септември“ – 1:0.

Три минути по-късно Ерик Почански центрира от ъглов удар, а топката попадна в Александър Василев, който се опита да намери Кохей Като, но японецът не успя да овладее топката и тя попадна директно в стража Дебърлиев.
septemvri-beroe_21092016_pochanski

На полувремето старши треньорът на „Берое“ Александър Димитров извърши две промени в своя състав, като в игра влязоха Давид Манга и Маркитос на местата на Ерик Почански и Васил Панайотов.

В 48-ата минута Педрио стреля плътно от средна дистанция, но изпрати топката покрай рамката на вратата, пазена от Петър Дебърлиев.

Пет минути по-късно Петър Тончев центрира от корнер, но Благой Макенджиев бе над всички в малкия пеналт, за да улови.
Минута след това Маркитос центрира от ъглов удар, а избитата впоследствие топка попадна в Педрито, който стреля по посока на целта, но Петър Дебърлиев улови.

В 57-ата минута домакините съумяха да удвоят преднината си, след като Янко Ангелов получи топката по десния фланг, навлезе в наказателното поле и веднага намери оставения непокрит Петър Тончев, който от непосредствена близост се разписа за 2:0.
septemvri-beroe_21092016_kirilov

Пет минути по-късно пробив на Давид Манга завърши с остро центриране в наказателното поле, топката бе избита, но все пак попадна в Педрито, който шутира, но на сантиметри покрай рамката на вратата.

В 72-ата минута Маркитос изпълни пряк свободен удар, отбраната на домакините изчисти, но топката се озова в Педро Маркеш, който за пореден път стреля към вратата, но неуспешно, тъй като стражът Дебърлиев улови.

Три минути по-късно Давид Манга стреля от пряк свободен удар, но нацели стената от играчи.

В 85-ата минута Радослав Кирилов бе изведен от Георги Божилов в наказателното поле, но се засуети и позволи топката да му бъде отнета.

Три минути след това Карлос Охене стреля към вратата, но Петър Дебърлиев улови.
septemvri-beroe_21092016_tom

Така „Берое“ не успя да се пребори за място сред най-добрите 16 за Купата и отпадна от турнира. В неделя тимът, воден от Александър Димитров, продължава участието си в Първа професионална лига с гостуване на „ЦСКА-София“.

„Септември“ (София) – „Берое“ (Стара Загора) 2:0
голмайстори: 1:0 Георги Стоичков 42′, 2:0 Петър Тончев 57′
„Септември“: 12. Петър Дебърлиев, 5. Петър Генчев, 3. Георги Купенов, 24. Богомил Дяков (к), 2. Стоян Предев (32′ – 4. Димитър Руйчев), 22. Георги Стоичков (73′ – 20. Костадин Аджов), 8. Янко Ангелов, 10. Божидар Кацаров (63′ – 9. Асен Чандъров), 15. Петър Тончев, 7. Александър Манолов, 21. Благой Наков; неизползвани резерви: 1. Валентин Галев, 6. Иван Тилев, 11. Даниел Пехливанов, 14. Здравко Димитров; старши треньор: Николай Митов
„Берое“: 22. Благой Макенджиев (к), 4. Кохей Като, 8. Васил Панайотов (46′ – 27. Маркитос), 9. Радослав Кирилов, 14. Георги Божилов, 15. Георги Динков, 17. Педро Маркеш, 19. Александър Василев, 24. Христофор Хубчев, 33. Евертон Джилио-Том (68′ – 3. Карлос Охене), 91. Ерик Почански (46′ – 77. Давид Манга); неизползвани резерви: 1. Михаил Михайлов, 7. Александър Колев, 10. Станислав Дрянов, 13. Емин Ахмед; старши треньор: Александър Димитров
жълти картони: Божидар Кацаров (11′ – нарушение), Костадин Аджов (78′ – груб фаул), Благой Наков (82′ – нарушение) [„Септември“]; Александър Василев (24′ – задържане), Педро Маркеш (64′ – нарушение), Карлос Охене (84′ – нарушение) [„Берое“]
главен съдия: Никола Попов (София)
асистент-съдии: Веселин Мишев (София), Владимир Велев (София)
четвърти съдия: Димитър Буров (София)