Ботев продължава напред за Купата след голово шоу в Гоце Делчев

Общо 9 гола видяха зрителите на градския стадион

Ботев победи Пирин (Гоце Делчев) с 6:3 и се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на България. Головото шоу на градския стадион в Гоце Делчев и предложи много емоции за зрителите.

По два гола за "канарчетата" вкараха Фелипе Бризола, Тодор Неделев и Жоао Пауло, докато на два пъти за домакините бе точен Борислав Хазуров и веднъж Ибрахим Мехремски.

"Жълто-черните" можеха да вземат ранен аванс, когато в 10-ата минута плътен удар на Тодор Неделев бе отклонен от вратаря в напречната греда. Последваха минути на накъсана от нарушения игра без сериозни голови опасности пред двете врати.

Домакините взеха изненадваща преднина в 38-ата минута. Борислав Хазуров получи топката пред наказателното поле на Ботев и с точен удар в долния ляв ъгъл на вратата на Георги Георгиев откри резултата - 1:0.

"Канарчетата" реагираха бързо и две минути по-късно изравниха резултата. След изпълнение на ъглов удар Даниел Кутев свали топката за Фелипе Бризола, който с премерен удар върна равенството - 1:1, като при този резултат приключи полувремето.

Голеадата след почивката започна Тодор Неделев в 53-ата минута. Капитанът на "Ботев" бе изведен на празна врата от Даниел Кутев и се разписа необезпокояван за 1:2.

Още в следващата минута "жълто-черните" увеличиха преднината си след точен удар на Жоао Пауло. Бразилското шило се възползва от грешка в защитата на домакините и очи в очи с вратаря опъна мрежата за 1:3.

Две минути по-късно Даниел Кутев останал сам срещу стража на "Пирин", пропусна да вкара първия си гол за клуба.

В 64-ата минута Жоао Пауло отбеляза поредния си гол за тима и направи резултата 1:4. Лидерът в голмайсторската листа на тима получи асистенция от Тодор Неделев и с премерен удар уби интригата в срещата.

В 67-ата минута бразилецът с №37 бе близо до втори хеттрик в рамките на 4 дни, но този път вратарят успя да парира силният му шут от около 20 метра.

В 69-ата минута домакините върнаха един гол. Играч на "Пирин" стреля извън наказателното поле, а топката се отклони от ръката на Радослав Терзиев, за което главният съдия посочи бялата точка. С изпълнението на 11-метровия наказателен удар се нагърби Борислав Хазуров, който прати топката в обратния на вратаря ъгъл за 2:4.

Само две минути по-късно и "Ботев" получи дузпа. Жоао Пауло се разходи между защитата на "Пирин" и бе фаулиран от играч в "бяло", а главният съдия Иван Пенчев за втори път посочи бялата точка. Тодор Неделев изпълни хладнокръвно и възстанови аванса от три гола на "канарчетата" - 2:5.

В 75-ата минута резултатът набъбна още. Фелипе Бризола получи великолепен пас зад защитата на "Пирин" и с мощен удар под гредата от границата на наказателното поле вкара за 2:6.

Крайното 3:6 бе оформено в 78-ата минута. Томи Костадинов проби отляво и центрира към Ибраим Мехремски, който с плътен удар заби последния гол в мача.

"ПИРИН" ГД: Ангел Юсев, Радослав Анев (52' Ибрахим Мехмерски), Георги Самокишев, Мартин Газиев, Иван Спахиев, Атанас Спириев, Радослав Монов, Георги Калайджиев, Мариян Ловков, Томи Костадинов, Борислав Хазуров

"БОТЕВ": 22. Георги Георгиев, 2. Цветомир Панов, 6. Даниел Златков (83' Кристиан Димитров), 18. Радослав Терзиев, 25. Крум Стоянов, 10. Серкан Юсеин, 14. Меледже Омнибес, 7. Фелипе Бризола, 8. Тодор Неделев (75' Милко Георгиев), 37. Жоао Пауло (82' Иван Кирев), 88. Даниел Кутев
НКП обяви, че ще има шествие преди дербито с ЦСКА

Двубоят на "Васил Левски" е от 16:15ч. в събота

БПФЛ благодари на депутатите за визите на чужденците

С промените се слага край на бавната процедура по издаване на работни визи на футболисти извън ЕС

Звездите на България и Етър сътвориха шоу с 8 гола на "Ивайло"

Сборният отбор на Краси Балъков отстъпи пред водените от Стоичков легенди

Димитър Шалъфов: Стадион "Георги Аспарухов" не може да бъде отдаден на концесия

Вижте какво разясни председателят на СОС

Гонзо против дерби без публика: Трябва да решим проблема с футболното хулиганство

Президенът на БФС предупреди, че ако казусът не бъде решен, полицията ще затвори секторите

Балъков: Етър е майката и бащата на моята кариера

Легендата на българския футбол се надява мача в чест на 100-годишнината на "болярите" да стане празник на града

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"