Дунав издрапа с дузпи до осминафиналите срещу "бистришките тигри"

Дадох почивка на някои от титулярите, но пък на други се наложи да играят 120 минути, сподели Веселин Великов

Отборът на „Дунав“ продължава напред в турнира за Купата на България след драматичен успех над „Витоша“ Бистрица с 9:8 след дузпи (1:1 в редовното време) в среща от първия кръг на надпреварата.

Треньорският щаб на „драконите“ заложи предимно на футболисти, които до момента по-рядко са попадали сред титулярите. Въпреки това русенският тим водеше играта и заслужено поведе и в резултата след попадение на Бранимир Костадинов в 53-ата минута. В самия край на редовното време обаче Китан Василев изравни за домакините и прати мача в продължение. Ново попадение в добавените 30 минути обаче не падна.

При дузпите също не липсваше драма, като и двата отбора пропуснаха по няколко удара от 11 метра, за да се стигне до крайния успех на „Дунав“.

Така „драконите“ си заслужиха място на 1/8-финалите в турнира за Купата на България.

„Казах и преди срещата, че този турнир не ни е приоритет, но не очаквахме да се стига до продължение. Дадох почивка на някои от титулярите, но пък други се наложи да играят 120 минути. Важното е, че нямаме контузии, получихме и само 1 жълт картон. Това е наистина най-важно за нас, защото сега ни предстои да насочим усилия към предстоящия мач с „Ботев“ Пловдив в събота за първенството на Първа лига“, сподели след двубоя в Бистрица треньорът Веселин Великов.

„Дунав“ Русе: Станислав Антонов, Марио Петков, Михаил Милчев, Петър Патев, Атанас Атанасов, Диян Димов, Нуриддин Давронов, Спас Георгиев (Николай Колев), Антон Огнянов, Бранимир Костадинов (Васил Шопов), Светослав Читаков (Мирослав Будинов).

Янтра бесни след съдийството срещу Литекс

Габровци пуснаха видео с дузпа, която беше отсъдена срещу тях и такава, каквато не са получили