Левски на осминафинал след труден успех над Царско село (ВИДЕО+СНИМКИ)

Адениджи с гол бижу, а Хеан Деса записа първото си попадение

Левски се класира за осминафиналите на Купата на България след успех с 2:0 над Царско село. "Сините" контролираха двубоя, но стигнаха трудно до победата. В 71-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като Даскалов бе изгонен за втори жълт картон.

Пет по-късно Адениджи откри резултата с брилянтен гол със задна ножица. Крайното 2:0 оформи Хеан Деса в добавеното време.

Левски контролираше играта през първите 45 минути, като доминацията на „сините” бе силно изразена след първия четвърт час, когато футболистите на Люпко Петрович се настаниха трайно в половината на Царско село.

Първият точен удар в мача нанесе Нар в 14-ата минута, когато шутира в движение от дъгата на пеналта, но право в ръцете на вратаря.

Няколко минути по-късно вратарят на домакините, който имаше сериозни затруднения при статичните положения, не успя да избие топката при центриране, но Пиргов не насочи добре с глава топката и би в аут.

При бърза атака на Левски в 22-ата Адениджи пробва далечен удар, който затрудни вратаря, но Пейков все пак изби.

В края на двубоя домакините можеха да изненадат Левски, след като Симеон Ганчев пробва далечен прехвърлящ удар, но Чворович успя да отклони в корнер.

Началото на второто полувреме бе белязано от бърз пробив на Адениджи, преодолявайки няколко играчи на домакините, но при последвалия пас не намери добре Галин Иванов.

Домакините организираха добра атака в 52-ата, която завърши с далечен удар на Рамадан, Чворович обаче внимаваше и с плонж успя да отбие.

Франсис Нар показа страхотна техника в полето на домакините и стреля, но топката отклони  Адениджи, който беше и в засада.

В 68-ата Якимов от Царско село направи добър пробив отляво, финтира Сандберг и стреля, но вратарят на „сините” пазеше ъгъла си и улови.

В 71-ата минута Даскалов извърши нарушение в близост до пеналта, за което получи втори жълт картон и бе изгонен.

Натискът на Левски се усили и в 76-ата минута даде резултат. Аниете пое в близост до аутлинията и намери Адениджи, който с феноменална задна ножица матира вратаря на Царско село.

Няколко минути по-късно „сините” вкараха отново, но голът бе отменен заради засада на Адениджи.

Крайното 2:0 оформи Хеан Деса в добавеното време, но при дебютния гол на перуаенца останаха съмнения за засада.

Така Левски се класира за осминафиналите за Купата на България, а „сините” ще разберат следващия си съперник на 27 септември, вторник, когато ще бъде теглен жребия за осминафиналния  етап на надпреварата.

Царско село - Левски 0:2

90+3` Край на мача, Левски е на осминафинал след успех с 2:0 над Царско село!
90+3` 2:0 за Левски! При бърза контраатака на Левски  Хеан Деса вкарва в последната минута на добавеното време, но останаха съмнения за засада.
90+1` Последна смяна и за Левски, Адениджи отстъпва мястото си на Хеан Деса.
90` Три минути добавено време.
89` Нар отклонява технично с пета след центриране на Прохазка, а Адениджи направи точна добавка, но голът е отменен за засада.
84` Последна смяна за Царско село, Якимов е заменен, на негово място влиза Радой Божилов.
81` Точен удар на Прохазка, право в ръцете на Пейков.
79` Симеон Ганчев е заменен, на негово място влиза Хаджииванов.
76` Феноменален гол на Адениджи!!! Аниете пое на границата на големия пеналт и центрира към Адениджи, който със задна ножица изпраща топката в мрежата на Царско село!!!

75` Киров е заменен, за Царско село влиза Роналд Донев
72` Пиргов засече центрирането от фаул, но право в Пейков.
71` Втори жълт картон за Даскалов, Царско село остава с 10 човека!
68` Страхотен пробив на Якимов отляво, но завършващият му удар не затрудни Чворович.
67` Главният рефер спира играта, след като Зюмбюлев се превива от болка на терена.
65` Аниете овладява топката в наказателното поле, но от малък ъгъл не намира очертанието на вратата.
61` Нова смяна в Левски, напуска Галин Иванов, а на негово място влиза Аниете.
56` Жълт картон за Прохазка.
54` Франсис Нар показа добра техника в полето на домакините, но след удара му топката бе отклонена от Адениджи и страничният рефер вдигна флага за засада.
52` Удар на Рамадан, Чворорич спасява с плонж!
48` Жълт картон за Галин Минков.
46` Страхотен пробив на Адениджи отляво, но не успя да намери точно Галин Иванов.
46` Начало на второто полувреме.
46` Смяна в състава на Левски на почивката. Мики Орачев е заменен, на негово място влиза Бурабия.
45+1` Орачев засече с глава центриране от фаул, но вади в аут, а съдията дава край на първата част.
45` Минута добавено време.
44` Далечен удар на Симеон Ганчев, който за малко да изненада Чворович. Вратарят обаче успява да избие в корнер.
43` Центриране на Орачев от фаул, но право в Пейков.
37` Футболист на Царско село лежи на тревата и се налага да влиза лекарския екип.
32`Галин Иванов остава под топката след центриране на Прохазка от фаул.
31` Реян Даскалов получава жълт картон.
26` Нова неумела намеса на Пейков след корнер, но късметът пак покри домакините и нямаше кой от Левски да се възползва от грешката на вратаря
22` Удар на Адениджи от дистанция, Пейков успява да избие топката, след което бранител изчисти.
19` Пропуск на Пиргов. Вратарят на Царско село не успя да стигне до топката при центриране в наказателното поле, а Пиргов на скорост засече с глава, но не насочи кълбото в мрежата!
16` Жълт картон за Кременлиев.
14` Първи точен удар в мача, красиво изпълнение от дъгата на пеналта на Нар, което обаче не затруднява Пейков.
11` Чворович излиза и лови топката, спирайки опасна атака отляво на Царско село.
5` Орачев изсипва топката в полето на домакините от фаул, бранител чисти с глава.
4` Центриране в полето на Левски, което обаче не води до опасност пред Чворович.