Без Рууни Юнайтед разнебити Лестър за едно полувреме (ВИДЕО+СНИМКИ)

Погба откри головата си сметка на английска земя, а "лисиците" вече натрупаха загубите от миналия сезон

Уейн Рууни беше изваден от стартовия състав, а Манчестър Юнайтед разби 4:1 шампиона Лестър и се върна на победния път и във Висшата лига.

Изглежда промяната даде резултат и „червените дяволи” реализираха цели четири гола до почивката и имаха притежание на топката в 69% от времето. През втората част отборът на Моуриньо дръпна педала.

Крис Смолинг (22’), Хуан Мата (37’), Маркъс Рашфорд (40’) и Пол Погба (42’), който откри головата си сметка на английска земя, се разписаха за победителите, като три от попаденията бяха при корнери. Резервата Демарай Грей с далечна бомба в 60-ата минута оформи крайното 1:4 и Лестър записа трета поредна загуба, всичките като гости и толкова, колкото имаха общо в шампионския им минал сезон. „Лисиците” винаги вкарват, но губят далеч от дома този сезон.

Жозе Моуриньо извърши така дългоочакваните смени, като извади от стартовия състав капитана Уейн Рууни и Маруан Фелайни. Крис Смолинг беше с лентата, а Хуан Мата започна зад Златан Ибрахимович.

Рууни все пак се появи в игра. Това стана при оформен резултат 4:1 в 84-ата минута, заемайки мястото на Маркъс Рашфорд.

Последният път, когато Юнайтед имаше преднина от четири гола след първото полувреме във Висшата лига, беше през февруари 2001 г. (5:1 на почивката срещу Арсенал). За последно пък бе вкарал четири гола в първите 45 минути на 1 декември 2012 г. (4:3 срещу Рединг).

Капитанът Крис Смолинг откри в 22-ата минута, разписвайки се за първи път след 17 месеца. Лестър доминираше в атака, но Юнайтед осъществи пробив отляво и Блинд спечели корнер срещу Симпсън. Блинд центрира във вратарското поле, Смолинг взе предимство над Хут и с глава прониза мрежата през ръцете на Цийлер.

Между 26-ата и 28-ата минути Юнайтед пропусна две чисти положения, с които можеше да удвои, като Рашфорд и Ибрахимович стреляха неточно от изключителни ситуации. Пропускът на Златан беше фрапиращ. Цийлер пък спаси далечен шут на Погба.

Така дойде 37-ата минута, когато домакините покачиха, а какво щеше да види публиката до почивката….

Триходова комбинация между Мата, Погба и Лингард завърши с прекрасен гол на испанеца. Мата овладя петата на Лингард и с левия крак от около линията на наказателното поле прати премерено и силно в десния ъгъл на Цийлер.

Заучено положение доведе до третия гол в 40-ата минута. Блинд центрира късо и бързо от корнер, Мата веднага продължи към средата на вратата и там Рашфорд протегна крак и заби за 3:0.

Невероятните пет минути за Юнайтед завършиха с четвърти гол в 42-ата минута. Пореден корнер, изпълнен от Блинд и Лестър отново бяха неподготвени. Погба взе предимство пред Фукс и с глава взриви „Олд Трафорд”.

На почивката Клаудио Раниери извади Варди и Марез, пусна Грей и Кинг.

след подновяването на играта Лестър намали. Демарай Грей, който се появи на почивката, по фантастичен начин отбеляза първия си гол във Висшата лига. Той се освободи от Лингард и Валенсия и с мощен удар от 23 метра заби топката в горния десен ъгъл, като смая и смълча „Олд Трафорд”.

Ибрахимович можеше да върне аванса от четири гола в 67-ата минута с нисък удар към близкия ъгъл, но Цийлер се справи.

Демарай Грей реши да прави гол-близнак на първия си и отправи нов фантастичен удар, този път фалцов от същото място. Но Де Хеа си бе взел поука и извади в корнер.

С предпазлива игра Юнайтед запази аванса си от 4:1 и записа четвърта победа във Висшата лига и втора поредна във всички турнири след 3:1 над третодивизионния Нортхемптън като гост през седмицата за Купата на лигата.

Със спечелените 12 точки отборът на Жозе Моуриньо заема временно третото място.

Лестър регистрира втора поредна загуба във всички турнири след 2:4 срещу Челси за Купата на лигата през седмицата, като заема 12-ото място във Висшата лига със 7 точки.