Локо (Пд) си тръгна с трите точки от стадион "Лазур" (ВИДЕО)

"Железничарите" се наложиха с 2:1 при гостуването си на Нефтохимик

Локомотив (Пд ) спечели с 2:1 гостуването си на Нефтохимик в двубой от 8-ия кръг на Първа лига. Райнов откри резултата на ст. „Лазур” в 61-ата минута, а Димо Бакалов удвои в 69-ата. Голът за Нефтохимик отбеляза Венци Христов във втората минута на продължението.

През първите 45 минути на двубоя двата тима показаха здрава битка на ст. „Лазур” в Бургас, като често играта бе накъсвана от тактически нарушения. През първото полувреме „железничарите” имаха само два точни удара към вратата на домакините, докато футболистите на Нефтохимик така и не успяха да отправят точен шут в посока вратата пазена от Ел Харуби.

Нефтохимик започна добре срещата, като опита да наложи преса, но „железничарите” бързо изравниха играта.

Венци Христов пробва далечен удар в 10-ата, но не показа точен мерник, а няколко минути по-късно Мартин Райнов шутира от дистанция, но право в Янко Георгиев.

Най-чистото положение през първото полувреме беше на сметката на Локомотив в 31-ата минута. Грънчов не изчисти добре след центриране, Камбуров измъкна топката и бързо подаде към Умарбаев, който от границата на наказателното поле би във вратаря.

В 39-ата при центриране отдясно топката срещна ръката на Хаджиев, но главният рефер прецени, че няма дузпа.

Темпото на игра се вдигна значително след почивката, като отново Нефтохимик намери по-бързо своя ритъм и показа повече острота в атака в ървите минути.

В 57-ата минута Марчев показа техника и преодоля бранител на домакините, подаде към Умарбаев, който от линията на вратарското поле стреля високо над вратата.

Само минута по-късно гредата спаси „шейховете”. След центриране отдясно Хаджиев остана под топката, а Марчев с мощен шут разтресе напречната греда.

В 61-ата минута гостите стигнаха до попадение след статично положение. Дани Кики центрира от корнер, Райчев отклони към Райнов, който от малка дистанция с глава бе точен за 1:0.

Осем минути по-късно резервата Димо Бакалов покачи на 2:0. Кирил Котев с брлиянтен пас матира отбраната на Нефтохимик, Димо Бакалов чукна леко топката пред връхлитащия вратар на „шейховете” и на празна врата вкара.

В добавеното време Вълчев фаулира на границата на наказателното поле футболист на домакините, а Венци Христов изпълни перфектно пряк свободния удар, пращайки топката под сглобката за 1:2. Времето обаче не бе достатъчно за изравняване и Локомотив се поздрави с победата.

Гонзо против дерби без публика: Трябва да решим проблема с футболното хулиганство

Президенът на БФС предупреди, че ако казусът не бъде решен, полицията ще затвори секторите

Балъков: Етър е майката и бащата на моята кариера

Легендата на българския футбол се надява мача в чест на 100-годишнината на "болярите" да стане празник на града

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"

Официално: Столична община поиска „Герена“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона