Барса без Меси с бой над Хихон и изскочи начело (ВИДЕО+СНИМКИ)

Каталунците унижиха Спортинг в последните десет минути

Барселона победи без особени затруднения Спортинг Хихон при гостуването си от шестия кръг на Ла Лига.  До последните десет минути „блаугранас“ водеха само с 2:0, но след като останаха с човек повече, отбелязаха нови три за крайното 5:0.

Първоначалните минути бяха равностойни, като Барса трудно намираше своя ритъм и позволяваше на Хихон да развиват атаки. Все пак, в 29-та минута Суарез откри резултата, след като Арда Турна го намери с перфектен пас по въздуха, уругваецът лесно преодоля излезлия напред вратар и на празна врата отбеляза.

Само три минути по-късно Рафиня се разписа от малък ъгъл, намерен перфектно от Неймар по десния фланг.

Мачът изглеждаше приключен откъм интересни положения до 74-та минута, когато Алберто Рамос бе изгонен за втори жълт картон, а седем минути по-късни Барса се възползва, вкарвайки трети гол. Той бе дело на Неймар, който довкара топката, която отскочи от голлинията след удар на Алкасер.

Четири минути по-късно и Арда Туран записа името си на таблото слец перфектно центриране на Сержи Роберто, а в 88-та отново Неймар бе точен за разгромния успех на каталунците.

С трите точки от днес, те излязоха на първото място в Ла Лига с равен актив с Реал, но по-добра голова разлика. Хихон пък остават на безопасните  четири точки от зоната на изпадащите.