Ливърпул отвя Хъл и измести градския съперник Евертън (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Карамелите” допуснаха първа загуба в първенството под ръководството на Роналд Куман

Ливърпул спечели трета поредна победа във Висшата лига, като надмощието им се подплати в голове срещу 10 от Хъл – 5:1.

„Червените” контролираха мача и излязоха напред с нисък удар на Адам Лалана в 17-ата минута.

Ахмед Елмохамади видя червения цвят за игра с ръка в наказателното поле, като Джеймс Милнър реализира отсъдената дузпа, преди Садио Мане да добави трето попадение за домакините в 36-ата минута.

Дейвид Мейлър думна един за Хъл в  51-ата минута за 1:3, но Филипе Коутиньо от далеч и втори гол от дузпа на Милнър подчертаха доминацията на домакините.

Не така гладко се подредиха нещата за градския съперник Евертън. „Карамелите” допуснаха първа загуба в първенството под ръководството на Роналд Куман, като супер шут на Джуниър Станислас осигури заслужената победа на Борнемут с 1:0. Срещата се проведе на „Виталити Стейдиъм” пред 11 000 зрители.

Джак Уилшър удари гредата с рикоширал удар преди шут от 23 метра на Станислас да обере паяжините в 23-ата минута.

Хари Артър и Калъм Уилсън също бяха близо до гол за „черешките”, които спечелиха за втори път този сезон.

Ранен удар с глава на Ромелу Лукаку беше брилянтно спасен от Артур Боруц, а Евертън рядко застрашаваше противниковата врата.

Така, Ливърпул измести Евертън от третото място, въпреки че и двата отбора са с по 13 точки.