Ювентус потрепери в Сицилия, но би Палермо (ВИДЕО+СНИМКИ)

Чочев с почти цял мач за „розовите“

Италианският шампион Ювентус постигна нова ценна победа по пътя си към рекордното шесто поредно Скудето. При гостуването си на Палермо, торинци стигнаха до минимален успех с 1:0.

В греой за домакините се превърна Дани Алвеш, макар на теория попадението да бе записано като автогол на Едоардо Голданига.

Първият половин час беше изенандващо равностоен, като Палермо показаха сили да се противопоставят на съперника си. В същото време емоциите не бяха чужди и двата отбора получиха общо шест жълти картона.

В първите секунди след почивката Юве вдигна темпото, но не успяваше да стигне до по-опасни ситуации. В 49-та минута Дани Алвеш стреля от разстояние, топката се отби в Едоардо Голданига и излъга Йосип Посавеч, който трябваше да я вади от мрежата си.

След попадението си, Ювентус реши да не рискува допълнително и се изтегли в своята половина, като пестеше сили и за предстоящия си мач от Шампионската лига следващата седмица. Това обаче на няколко пъти щеше да им изиграе лоша шега, тъй като Алесандро Диаманти и Илия Нестеровски застрашиха сериозно Джанлуиджи Буфон.

В 81-та минута Ивайло Чочев бе заменен, изпратен с аплодисменти от публиката на „Ренцо Барбера“ след поредния си силен мач за отбора.

Макар и да хвърлиха сериозни усилия да стигнат до равенството, Палермо не успяха да отбележат до края и така Юве остават начело в класирането с 15 точки, а сицилианци са 15-ти - на две точки от 18-ия Аталанта и има реален шанс след този кръг да са сред изпадащите отбори.