Селта смълча „Корнея-Ел Прат” с два гола в добавеното време (ВИДЕО)

Галисийците с втора поредна победа в Примера

Селта постигна втора победа и то поредна в Примера след 2:0 над Еспаньол като гост. И двата гола за галисийците паднаха в добавеното време. Резервата Джузепе Роси стана автор на първото попадение в 91-ата минута, а  Пионе Систо оформи крайния резултат в 93-ата минута.

Иначе двата отбора си размениха по едно полувреме. Преди почивката „небесносините” имаха предимство във владението на топката, а след нея каталунците упражниха висока преса. В крайна сметка гостите взеха ценния успех.

Роси вкара петия си гол в 9 мача за първенство срещу Еспаньол, а Систо е третият играч от Дания, който вкарва за Селта в Примера след Даниел Вас (2) и Крьон-Дели (2).

Победата качва Селта (7 точки) до 11-ото място, а Еспаньол (5 точки) слиза до опасното 18-ото.