16 отбора чакат жребия за осминафиналите за Купата на България

До тази фаза достигнаха 10 отбора от Първа лига, пет от Втора лига и само един предс­тавител на третия ешелон - Литекс

Жребият за осминафиналите за Купа­та на България ще се тегли днес от 11:00 часа в сто­личния парк-хотел "Витоша".

Класиралите се от първия кръг на турнира 16 отбора чрез пълен жребий ще опреде­лят осем двойки (той няма да бъде дирижиран както на 1/16-финалите). Според регламен­та победителите ще се излъчат по системата на отстра­няване в една футболна среща (при равенство в редовното време ще се играят две продължения от 15 минути, а при ново равенство в тях ще се изпълняват дузпи), като до­макин е отборът, изтеглен първи от урната.

Мачовете ще се играят на 25, 26 и 27 октомври. Победи­телите ще се класират за четвъртфиналите, които ще се състоят в началото на ме­сец април следващата година.

До тази фаза достигнаха 10 отбора от Първа лига, пет от Втора лига и само един предс­тавител на третия ешелон - Литекс. Ловчанлии елиминира­ха елитния Славия. Изненадващо отпаднаха ЦСКА-София, Берое и Славия.