Наказаният Рангелов пропусна загубата на Коняспор в Гент

Националът изтърпява наказание от 2012 година, втора победа на нула за Шахтьор (Д) в същата група

Българският национал Димитър Рангелов не беше в групата на Коняспор, който загуби с 0:2 гостуването на Гент във вторите срещи от Група H на Лига Европа.

Рангелов изтърпява наказание в Европа, датиращо от 2012 година. На 30 август 2012-а той беше изгонен директно при друго гостуване в Белгия – на Генк, с бившия си отбор Люцерн. Затова той е наказан за три срещи, като едната вече мина при загубата на Коняспор с 0:1 у дома от Шахтьор (Донецк) в първите срещи от груповата фаза.

Тази вечер в Гент домакините си оплетоха кошницата през първата част. Израелецът Кени Сеиф даде аванс на домакините в 17-ата минута, а десетката Ренато Нето удвои в 33-ата.

Със същия резултат 2:0 Шахтьор (Донецк) се справи като домакин на Брага, въпреки че украинците играха почти цяла втора част с 10 души.

На „Арена Лвов” Тарас Степаненко зарадва украинските фенове с гол още в 5-ата минута, но Фред беше изгонен с втори жълт картон в 47-ата.

И с човек по-малко Шахтьор стигна до втори гол чрез Виктор Коваленко в 56-ата минута.

В класирането води Шахтьор с пълен актив от 6 точки и без допуснат гол. Гент е втори с 4, Брага има една, а Коняспор на Рангелов все още остава без точки.