Интер се изложи в Прага и засега е капо в Лига Европа (ВИДЕО)

Спарта наказа отпуснатите "нерадзури" с 3:1, Саутхемптън направи 0:0 в скучен мач в Израел

Интер се изложи в Прага и загуби с 1:3 от местния Спарта в Група K на Лига Европа. „Нерадзурите” започват трагично кампанията в Европа с две поредни загуби този сезон и имат общо четири поред на европейската сцена.

Франк де Бур остави на пейката Икарди, Медел, Перишич и Миранда за втория мач от груповата фаза на турнира след шокиращата загуба от Апоел Беер Шева на „Джузепе Меаца”. Италианският колос явно не си бе взел поука от мача с израелците и изигра много слаба първа част.

Колебанията на Интер се видяха още в самото начало и Ханданович спаси удар на Кадлец. В 7-ата минута Ранокия изчисти нескопосано, Фелипе Мело не успя със шпагат да се намеси и Вацлав Кадлец прониза близкия долен ъгъл за 1:0. За седми път от осем официални срещи този сезон Интер допусна първия гол.

Гостите буквално проспиваха някои ситуации, което им коства втори. Кадлец получи от Фридек след бързо изпълнен фаул, всички от Интер чакаха засада, а Кадлец необезпокояван покачи на 2:0 по диагонала.

Мурийо попречи на Кадлец да вкара хеттрик, а в началото на втората част нищо не се промени и отново Спарта играеше с много повече енергия и желание.

Де Бур се реши да пусне Икарди и Перишич на смяна и това веднага се усети. Пас в коридор на Икарди бе отклонен от Едер на пътя на Паласио, който намери далечния долен ъгъл за 2:1.

Интригата се върна, но за кратко, защото единственият играч с жълт картон на терена – Андреа Ранокия, си изкара втори и напусна терена. Секунди след изгонването му от последвалия фаул Ондрей Мазук с глава насочи на втора греда и там Марио Холек отблизо добута зад голлинията за 3:1.

В другия мач от групата Саутхемптън се задоволи с 0:0 като гост на Апоел Беер Шева. Израелският шампион е непобеден на новия си стадион „Търнър стейдиъм” вече в 23 мача.

300 фенове на „светците” гледаха любимците си на живо в Израел, но техният отбор не отправи нито един удар в очертанията за цялата първа част.

Срещата съвсем леко живна през втората част. Джеймс Уорд-Праус проби отляво към центъра и накара вратаря Давид Гореш да спасява.

Домакините бяха по-близо до победен гол, но Меликсон стреля встрани вътре в наказателното поле, а бившият играч на Челси Бен Сахар също не нацели вратата с шут пред наказателното поле.

В тази група водят Апоел Беер Шева и Саутхемптън с 4 точки, Спарта (Прага) има 3, докато Интер остава без точка.