България U17 загуби от Швеция U17 с 1:3

Двубоят бе равностоен до 46-та минута, когато Тихомир Димитров получи червен картон

Юношеският национален отбор на България до 17 г. загуби от Швеция с 1:3 във втория си двубой от първия квалификационен кръг за ЕВРО 2017.

Двубоят на стадион "Раахен Урхейлупуисту" в Раахе бе равностоен до 46-та минута, когато Тихомир Димитров получи червен картон, което се оказа решаващо за крайния изход.

През първата част националите застрашиха вратата на съперника на няколко пъти, но стражът Тенандер отрази ударите на Ияд Хамуд и Илия Груев.

Вратарят на България Лалев също трябваше да се намесва при изстрел на Саебьо.

Второто полувреме започна кошмарно за възпитаниците на Александър Георгиев. В 45-та минута Тихомир Димитров получи директен червен картон за фаул срещу Крона, а Финдел откри резултата в полза на Швеция от пряк свободен удар.

Шведите се възползваха от численото си предимство и пет минути по-късно Крона отбеляза за 2:0.

В 65-та минута националите върнаха едно попадение. Груев асистира на Джошкун Михайлов, който преодоля Тенандер за 1:2.
Три минути по-късно резервата Мавана реализира за крайното 3:1 в полза на Швеция.

Във временното класиране България има актив от 3 точки (2 мача). Лидер е Швеция с 6 точки (2 мача). Тимовете на Грузия и Финландия са без точка, но и с мач по-малко.

По силата на регламента първите два тима от общо 13-те групи, плюс петте трети отбора с най-добри показатели в мачовете срещу водачите в своя поток, продължават за Елитния кръг, който ще се проведе през пролетта на 2017 година.

Следващият и последен двубой на България от група 8 е срещу домакините от Финландия. Срещата е на 3 октомври, понеделник, от 13:00 часа на стадион "Раахен Урхейлупуисту" в Раахе.

Голмайстори:
1:0 Финдел (46), 2:0 Крона (50), 1:2 Джошкун Мийалов (65), 3:1 Мавана (69)
Жълти картони: Ангел Каракашев, Преслав Боруков (България); Сталхеден (Швеция)
Червени картони: Тихомир Димитров (46)
България U17: 1. Христо Лалев, 4. Ангел Каракашев, 15. Валентин Иванов, 5. Тихомир Димитров, 2. Иво Димитров, 6. Илия Груев – к., 8. Стефан Гаврилов, 10. Лъчезар Йорданов, 11. Ияд Хамуд (Кристиян Димитров, 58`), 9. Джошкун Михайлов (Преслав Боруков, 73`), 7. Митко Митков (Мартин Михайлов, 58`)
Селекционер: Александър Георгиев
Швеция U17: 12. Тенандер, 3. Крюгер, 4. Першон, 6. Сталхеден, 7. Вайсброд, 8. Финдел (Кану, 73`), 13. Танус, 14. Ваджич – к., 15. Крона, 16. Кулусевски (Дурмаз, 64`), 18. Саебьо (Мавана, 54`)
Селекционер: Роланд Нилсон
Съдия: Димитриос Масиас (Кипър)

Финландия, гр. Раахе, ст. "Раахен Урхейлупуисту"

Пресслужба на БФС

Александър Димитров: Илиан Илиев е много голяма личност

"Момчетата работиха много за тази победа", каза селекционерът на младежкия национален отбор

Светослав Вуцов: Трябва да сме по-уверени в качествата си

Вратарят смята, че с натрупването на умората е спаднала и концентрацията у целия отбор

Алекс Петков: Изпуснахме победата, защото не издържахме