Сосиедад победи Бетис само 1:0 (ВИДЕО)

Карлос Вела се изравни с Нихат Кахвечъ във вечната голмайсторска листа на Реал Сосиедад

С гол на Карлос Вела през второто полувреме Реал Сосиедад победи 1:0 Реал Бетис в първа среща от 7-ия кръг на Примера дивисион.

Преди мача Бетис бе спечелил само един от последните си 12 срещи срещу баски отбор в Ла Лига (3 равенства и 8 загуби) – срещу Сосиедад.

През първото полувреме домакините отправиха 10 удара, но така и не успяха да отбележат.

Баските материализираха своето превъзходство в 63-ата минута, когато от втора позиция Карлос Вела засече центриране на задната греда на Микел Оярсабал.

С попадението си Вела се изравни с 9-ия Нихат Кахвечъ във вечната голмайсторска листа на Реал Сосиедад. И двамата имат по 58 гола в Примера.

Бетис пък е най-удобният отбор на Вела. Срещу андалусийците той вече има 6 попадения.

С втората си поредна домакинска победа Сосиедад се изкачи с две места и вече е 9-и с 10 точки. Бетис се смъкна до 11-ата позиция със своите 8 точки.