Дебютът на Иван Колев донесе първа победа на Локо (ГО) за сезона (ВИДЕО)

Курьор блесна с два гола за 4:2 над Монтана, новаците вече не са последни

Дебютът на Иван Колев начело на Локомотив (Горна Оряховица) доведе до първата победа на новаците в елита този сезон!

Те победиха като гости Монтана с 4:2 в мач от деветия кръг на Първа професионална лига, игран в Ловеч, а по този начин изпревариха опонента в класирането.

Матиа Курьор се отличи с два гола за заслужения успех, а по един добавиха Рахави Кифуети и резервата Димо Атанасов.

Началните минути на срещата бяха равностойни, но след първия четвърт час „железничарите” овладяха инициативата и в 21-ата минута откриха резултата.

Тогава дебютиралият Игор Джоман изведе с дълъг пас сам срещу вратаря друг новодошъл – Матиас Курьор, а той технично насочи топката между краката на Василев и откри резултата, разписвайки се за първи път с екипа на Локомотив!

Попадението спря 496-минутна голова суша на новаците, но преднината им не се запази дълго, защото в 35-ата минута Монтана изравни, сякаш от нищото.

Тогава контузилият се секунди преди това Стивън Петков бе най-съобразителен в пеналта след статично положение и с глава възстанови статуквото точно преди да бъде заменен – 1:1.

При този резултат дойде и почивката, а след нея Локомотив заигра далеч по-добре и още в 50-ата минута отново поведе. Голмайстор отново бе Курьор, който се възползва от технично пропускане на Цецо Генков и хладнокръвно вкара за 2:1.

Само десет минути по-късно дойде ред и на друг от пристигналите това лято в Локомотив футболисти да се разпише.

Кифуети бе изведен сам срещу Василев и първоначално стражът спаси удара му, но при добавката нападателят с глава прехвърли вратаря за 3:1.

Малко по-късно на терена се появи Димо Атанасов, който вкара гол с първото си докосване до топката.
След центриране на Курьор в 71-ата минута вратарят на Монтана изби топката, но тя попадна у Атанасов и той от въздуха я прати в мрежата от малък ъгъл – 4:1.

Крайното 2:4 пък оформи друга резерва, а именно Данило Соуса Мунис-Бала, който с глава в 82-ата сложи точка на мача.

След него Локомотив се измъкна от последното място в класирането и вече има 5 точки в актива си, с една повече от Монтана.

В следващия кръг победителите приемат Локомотив (Пловдив), докато хората на Стевица Кузмановски са гости на Дунав.