Евтина дузпа продължи победната серия на Ливърпул във Висшата лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мърсисайдци обърнаха Суонзи след силно второ полувреме

Късна дузпа на Джеймс Милнър донесе пълния обрат до 2:1 на Ливърпул над Суонзи, което увеличи напрежението върху мениджъра на домакините Франческо Гуидолин.

Лерой Фер даде преднина на „лебедите” през първото полувреме след коернер. Роберто Фирмино изравни малко след почивката, засичайки с глава центриране от дълбочина на Джордан Хендерсън.

Милнър реализира евтина дузпа шест минути преди края, когато Фирмино беше фаулиран.

Двата отбора направиха само по една промяна в своите състави. За Ливърпул Ловрен започна вместо Клаван, а за Суонзи Борха Бастон записа първия си старт във Висшата лига, заменяйки Фернандо Йоренте.

Преди мача мениджърът на „лебедите” Франческо Гуидолин заяви, че може да бъде уволнен, ако неговият тим загуби. Суонзи заемаше 17-ото място във Висшата лига със само една победа, едно равенство и четири загуби.

Юрген Клоп пък можеше да спечели 4 последователни срещи в Премиърлийг за първи път.

Суонзи имаше огромен шанс да поведе още в 6-ата минута, но непокритият Борха Бастон прати над напречната греда, като скочи твърде рано.

2 минути по-късно обаче домакините излязоха напред съвсем заслужено. Топката бе изсипана балонно от корнер на задната греда, там Борха игра с глава, а пред голлинията Лерой Фер бутна в мрежата.

По-добрата игра на уелския състав продължи и домакините пропуснаха да удвоят. Кариус спаси удар от малък ъгъл на Корк, а испанецът Борха Бастон отново беше непокрит, но стреля встрани с глава, макар че беше с педя в засада.

Ливърпул, който нямаше точен удар през първото полувреме за първи път този сезон, подобри играта си през второто полувреме и изравни в 54-ата минута. Коутиньо стреля в стената от свободен удар, отбитата топка бе центрирана от Хендерсън и на ръба на засадата Фирмино хитро с глава в земята направи 1:1.

Нито един друг футболист на Ливърпул не е бил замесен в повече голове от Роберто Фирмино във Висшата лига от началото на миналия сезон (13 гола и 7 асистенции).

Ливърпул можеше да отбележи втори гол в 70-ата минута, когато Милнър открадна топката от Ван дер Хорн в наказателното поле. Гостите бяха с човек повече, Милнър реши да подава към Мане, но ударът на последния се забави и беше блокиран решително от Ноутън.

Двубоят отиваше към закономерно равенство, когато Суонзи извърши евтина дузпа и на практика подари победата на Ливърпул. Анхел Ранхел избута Фирмино в наказателното поле след лошо изчистена топка. Реферът Майкъл Оливър не се поколеба да отсъди дузпа. Милнър не сгреши в 84-ата минута и донесе обрата.

Милнър вече има 4 гола от дузпи във Висшата лига този сезон – повече от отсъдените за всеки друг отбор.

В заключителните минути Фабиански запази вратата си от още попадения за мърсисайдци, а Ван дер Хорн изпусна на задна греда да донесе заслужена точка за „лебедите”.