Груб мач с два червени картона в Коматево остави ЦСКА-София без победа навън (ВИДЕО+СНИМКИ)

Давид Симао и Стенио бяха изгонени, а "армейците" повече търсеха успеха, но не успяха да развалят двете нули

Груб и нервен мач без голове, но с два червени картона в Коматево остави ЦСКА-София без победа като гост от началото на шампионата. Давид Симао беше изгонен секунди преди почивката, но домакините от Ботев не се възползваха и техният халф Стенио дос Сантос също видя директен червен картон за умишлено настъпване на резервата Петрус Бумал в 65-ата минута за 0:0 в този мач с много страсти.

След това реми „червените” на Едуард Йорданеску имат 17 точки на трето място, с толкова е и вторият Дунав /мач по-малко/, Лудогорец /два мача по-малко/ има 16. Ботев изравни Черно море с по 14 точки в подножието на топ 4. "Червените" нямат загубена точка у дома, но нямат и победа далеч от "Българска армия" след пет мача без успех навън, ако броим и поражението от Локо (Сф) за Купата на България.

Още в началото на мача пламнаха първите искри между двата отбора и стана ясно, че ще има доста работа за съдията Драгомир Драганов от Варна в това дерби.

Иначе преди да се стигне до голови положения, публиката в Коматево видя трагикомична серия от два поредни неправилно хвърлени тъча от националите Антон Недялков и Тодор Неделев.

Малко след това Китанов изрита силно напред от собственото наказателно поле, Кулма продължи назад с глава и изведе Руй Педро сам срещу вратаря леко вдясно, а португалецът в опита си за техничен завършек прехвърли с малко празната врата зад Георги Георгиев.

По-опасните действия на „армейците” в атака продължиха и Манолев се включи на скорост отдясно, за да заложи по земя за Рубен Пинто около дузпата, но последният нескопосано се размина с топката и падна на земята.

Фелипе Бризола се контузи при опит да отнеме топката от Кулма, опита да продължи, но не можа и разплакан напусна терена принудително под аплодисментите на бултрасите. Серкан Юсеин влезе на негово място в 20-ата минута.

Единствената голова възможност за Ботев през първата част дойде след хубав пас на Неделев в коридор отдясно за Жоао Паоло, но Китанов предвидливо излезе да скъси и без това малкия ъгъл и успя да отрази с крак изстрела.

Неделев реши да проси дузпа, но съдията не му обърна внимание след сблъсък с Рафа Перес, а пред другата врата Манолев с вътрешен фалц от 20-ина метра шутира опасно близо над напречната греда.

Руй Педро пусна умело през центъра за Арсенио Нунеш, десетката овладя с коляно, но от фронтална позиция десетката на ЦСКА-София шутира анемично в аут покрай лявата греда.

Първото полувреме завърши с грозни сцени, довели и до червен картон за гостите. Всичко започна от остър шпагат на Даниел Златков, след който стана меле и Давид Симао удари в лицето провокиралия го Тодор Неделев. Симао беше изгонен с директен червен картон, а Неделев и Меледже получиха жълти.

Едуард Йорданеску пусна Петрус Бумал на почивката и извади Руй Педро в опит да внесе още повече борбеност в халфовата линия с 10 души.

Дори с човек по-малко ЦСКА-София повече търсеше гола и Станислав Манолев с глава направи голям пропуск от няколко метра на втора греда, като насочи тупналата след центриране на Виана от фаул топка над целта!

В 65-ата минута и домакините от Пловдив останаха с 10 души. Стенио, който и преди това си беше изнервен, се ядоса от остър шпагат отзад на Бумал и го настъпи леко, но умишлено с бутонката си при спряна игра. Съдията Драганов беше наблизо и му вдигна директен червен картон точно пред треньора на Ботев Николай Киров.

До края ЦСКА-София атакуваше, а Ботев се бранеше. "Канарчетата" не отправиха нито един удар в очертанията на противниковата врата след почивката и сякаш се задоволиха с точката.

Йорданеску включи Александър Георгиев 10 минути преди края. Последният реален шанс за разчувапе на равенството дойде след удар от малък ъгъл на Кулма при центриране на Манолев, но Георгиев отрази и гостите така и не стигнаха до гола.