"Светците" изпуснаха шампиона Лестър като гости (ВИДЕО)

Чарли Остин удари греда, а Варди изпусна сам срещу вратаря при 0:0

Шампионът Лестър не успя да вкара и направи 0:0 с упорития Саутхемптън пред 31 563 зрители на „Кинг Пауър” в седмия кръг на Висшата лига.

Отборът на Клаудио Раниери не успя да победи в първенството във втори пореден мач след 1:4 от Манчестър Юнайтед и остана извън топ 10 в таблицата.

Чарли Остин надбяга Фукс при дълъг пас и от малък ъгъл със силен удар нацели гредата за късмет на „лисиците” в 17-ата минута.

Седрик Соарес от „светците” се контузи след сблъсък за топката с Олбрайтън и беше сменен принудително от мениджъра Клод Пюел.

В 29-ата минута Ван Дайк върна кошмарно назад, Варди излезе сам срещу вратарят Форстър, който успя да го изтласка встрани, а после спаси първия удар и опитите за добавки.

Саутхемптън продължи да изглежда по-опасен в атака и Ван Дайк проби през центъра, за да изведе Чарли Остин, който реши да прехвърля Каспер Шмайхел, но стражът разгада намеренията му и се справи.

Веднага пред другата врата Дринкуотър получи удобна топка и пак Ромеу беше блестящ в защита и го блокира.

Гостите можеха да отмъкнат трите точки в 83-ата минута, когато Шейн Лонг се измъкна след бърз тъч и от аутлинията върна за друга резера Джеймс Уорд-Праус, чийто изстрел профуча над целта.

В добавеното време Дринкуотър и Марез разпиляха защитата, но Леонардо Уйоа шутира високо в трибуните и срещата завърши 0:0.

Саутхемптън е 10-и с 9 точки, а Лестър има 8 на 12-а позиция.