Хърватия отвя Косово с 6:0, Манджукич с хеттрик (ВИДЕО)

Исландия с геройски обрат срещу Финландия, Турция и Украйна си поделиха по точка

Хърватия оглави временното класиране в група I на квалификациите за Мондиал 2018, след като разгроми с 6:0 Косово. В групата са също отборите на Исландия, Финландия, Турция и Украйна, а в първите си мачове тимовете завършиха при резултат 1:1 и имаха равни показатели в класирането до днес.

След колебливият старт и хикс срещу Турция у дома, в днешния двубой „шахматистите” се реабилитираха и смазаха Косово на стадион „Лоро Боричи”.

Първото полувреме мина изцяло под диктовката на Хърватия и в частност на Марио Манджукич, който реализира хеттрик.

В  6-ата минута Манджукич откри резултата след асистенция на Крамарич, а в 24-ата удвои аванса на гостите. Още един гол нападателят вкара в 35-ата, за да оформи класическото 3:0.

След почивката статуквото на терена се запази, като домакините инкасираха още три гола в своята мрежа.

Резервата Митрович се разписа в 68-ата, а Перишич направи 5:0 в 83-ата. Калинич, който замени Манджукич през второто полувреме, оформи крайния резултат в добавеното време.

Исландия също записа победа, която обаче бе постигната много трудно. Приятната изненада от Евро 2016 се наложи с 3:2 над гостуващия отбор на Финландия, като исландците се поздравиха с трите точки  след гол дълбоко в добавеното време.

В 21-ата минута Пуки даде преднина на финландците, но Арнасон върна паритета в 37-ата.

Исландия нямаше време да си отдъхне, тъй като само две по-късно гостите отново бяха с едни гърди напред след гол на Робин Лод.

Пропуск от бялата точка в 51-ата минута на Гилфи Сигурдсон лиши Исландия от изравнянване, но Финбогасон все пак върна своя отбор в мача в 90-ата минута, вкарвайки за 2:2. В 5-ата минута от продължението Рагнар Сигурдсон отбеляза и направи обрата пълен.

Турция и Украйна поделиха по точка в своя двубой от група I, завършвайки при резултат 2:2.

Украинците започнаха добре срещата и до средата на първото полувреме имаха комфортен аванс от два гола. Ярмоленко  вкара за 0:1 от дузпа в 24-ата, а Кравец удвои само три по-късно.

Домакините успяха да намалят преди почивката, като точен бе Туфан в добавеното време. Футболистите на Фатих Терим стигнаха до равенството във финалните 10 минути от двубоя, когато Чалханоглу изравни от дузпа.

Чалханоглу: Това Скудето е отмъщението ми към Милан

Халфът не може да забрави отношението на феновете на "росонерите" след трансфера в градския съперник

Грубо: Фенове на Интер изгориха фланелка на Ибрахимович (ВИДЕО)