Бразилия попиля Боливия, Уругвай с класика над Венецуела (ВИДЕО)

Кавани и Суарес блестят в световната квалификация, Неймар с гол и аркада

Уругвай се наложи с класическото 3:0 над аутсайдера Венецуела при домакинството си от световните квалификации в Южна Америка.

Също както и срещу Лудогорец преди седмица, нападаелят Едисон Кавани отбеляза два гола за успеха, а Луис Суарес се отличи с две асистенции.

Резултата откри Николас Лодейро в 29-ата минута, а в началото на втората част Кавани с хубав изстрел направи 2:0. Нападателят на ПСЖ бе точен и в 79-ата минута, за да оформи крайното 3:0, а гостите завършиха мача с 10 човека, защото в 65-ата минута Освалдо Вискароно получи червен картон.

Така Уругвай остава лидер в Южна Америка с 19 точки, а Венецуела има едва две в своя актив.

Междувременно Бразилия е само на точка зад Уругвай, след като разби с 5:0 Боливия, макар че звездата на кариоките Неймар няма да запомни срещата с добро.

Нападателят на Барселона получи аркада, след като още в 11-ата минута откри резултата. През второто полувреме обаче той беше ударен в лицето от съперник, а медицинският екип на Бразилия изпита трудности със спирането на кръвотечението, но в крайна сметка се справи със задачата.

Останалите попадения за победата за Селесао вкараха Филипе Коутиньо (26'), Филипе Луиш (39'), Габриел Жезус (44') и Роберто Фирмино (76').