Левандовски подлуди датчаните с хеттрик, Полша пак трепери в края (ВИДЕО)

Нападателят на Байерн изстреля "Дружината" на пътя към първи успех в световните квалификации

Робърт Левандовски наниза хеттрик в мрежата на Дания, но Полша трепери до последно за успеха с 3:2 във Варшава в група Е  на световните квалификации в зона Европа. Левандовски попиля „Червения динамит” с три гола до 47-ата минута за 3:0, но после „Дружината” се отпусна и получи два гола, които върнаха интригата с пълна сила в последните минути.

Все пак поляците взеха първи успех и се изравниха с лидерите в групата Румъния и Черна гора с по 4 точки, а головата машина на Байерн Мюнхен Робърт Левандовски вече има четири гола за само два мача в квалификациите. Датчаните останаха с три точки. В първия си мач от квалификациите Полша изпусна два гола аванс като гост на Казахстан за 2:2.

Халфът на Рен Камил Гросицки беше основният съзидател в халфовата линия на Полша преди почивката. В 20-ата минута той проби отляво и центрира отлично между вратаря и защитата за Левандовски, който отблизо преодоля Каспер Шмайхел за 1:0.

Четвърт час по-късно Гросицки отново центрира фалцово отляво, а Вестергаард ритна отзад Аркадиуш Милик при опита да засече и съдията на аутлинията даде сигнал на главния Джанлука Роки, който го послуша и даде дузпа. От бялата точка Левандовски се засили постепенно и подлъга Шмайхел да се хвърли наляво, след което спокойно би в другия ъгъл за 2:0. Стражът на Лестър беше бесен и протестира, че Левандовски е спрял в подхода си към топката, но това му донесе само жълт картон.

В самото начало на втората част Робърт Левандовски тотално се подигра с цялата датска защита. Изритана напред от защитата на поляците топка бе изчистена лошо назад от защитник, Левандовски мощно напредна, удържа натиска на Кристенсен и отдясно с плътен нисък шут се разписа с близкия ъгъл с помощта на страничната греда – 3:0. Това е трети хеттрик за сезона на стрелеца, който се разписва в седми пореден квалификационен мач.

След третия гол концентрацията в играта на домакините спадна. Само две минути бяха нужни за намаляване на преднината им, когато Симон Кяер центрира отдясно, Юсуф Поулсен скочи колкото да играе с топката, но Камил Глик необяснимо с глава прехвърли собствения си вратар Фабиански с красив автогол за 3:1.

В 69-ата минута десният бек Анкерсен центрира и пак влезлият на почивката Юсуф Поулсен се измъкна от нескопосания опит за изчистване на Пишчек и дори имаше време да си спре топката пред самата врата преди да вкара за 3:2.

До края Полша имаше своите нервни моменти в защита, но успя да удържи преднината след блестящия хеттрик на Левандовски и постигна първата си победа в този квалификационен цикъл.

Във вторник Полша е домакин на Армения, а Дания приема Черна гора.