Марек подава жалба заради ексцесии на мача с Миньор

Близо час отборът не е могъл да напусне стадиона

От ръководството на Марек ще депозират в Зоналния съвет на БФС жалба срещу реферите на двубоя с Миньор Пк, завършил наравно 1:1. Главен съдия бе Тенчо Гошев от София, а негови асистенти Димитър Зафиров и Антонио Костадинов.

Основната претенция на дупничани е отмененият гол 96-та минута Чечев. Попадението бе отменено от съдията, тъй като топката излезе през скъсана мрежа. Тогава след протеста на футболистите на Марек червени картони получиха Джогански и Близнаков. Преди това червен картон в 60-та минута бе вдигнат и на Росен Йорданов.

Миньор също завърши в намален състав след червен картон на Андреев. От Марек ще искат и още наказания, тъй като през целия мач е имало замеряне на футболистите с различни предмети. След края от щаба на Марек допълниха, че охраната също е направила опит да малтретира играчи. Хвърляни са павета от страна на фенове, дори през прозореца на съблекалнята. Близо час отборът не е могъл да напусне стадиона.