Марадона даде асистенция на Тоти, а после едва не се сби в благотворителен мач (ВИДЕО)

Звездна плеяда зарадва феновете на "Олимпико" в Рим с шоу, организирано от папа Франциск

Диего Марадона се завърна на футболния терен с асистенция за Франческо Тоти, а после се скара с Хуан Себастиан Верон в благотворителен мач в Рим, организиран от папа Франциск.

В мача участваха куп бивши и настоящи футболни величия. Освен Марадона играха още Роналдиньо, Тоти, Давидс, Ди Натале, Кафу, Креспо и други.

Още в първата минута Марадона подаде на Стефано Маури, който асистира на Тото Ди Натале за първия гол в полза на синия отбор.

Белият отбор изравни чрез Фреди Кануте с глава, а публиката дочака извеждащ пас на Марадона за Тоти, който завъртя в ъгъла за 2:1.

„Играх с Марадона, мога да се откажа вече щастлив!”, каза Принца на Рим след мача.

До почивката Боян Къркич изравни за 2:2.

Напускайки към съблекалните за полувремето Марадона успя да се скара със сънародника си Верон и двамата бяха разделени от останалите звезди.

През втората част Марадона игра редом до сина си, а Ернан Креспо с глава и Андре Бурдисо направиха 3:3. Фернандо Кавенаги вкара победния гол за 4:3 за белите.

Син отбор: Мондрагон – Кафу, Алдаир, Бурдисо, Кандела, Тадей, Карбоне, Маури, Марадона, Ди Натале, Тоти

Бял отбор: Бизари – Дзамброта, Маркес, Санчис, Абидал, Давидс, Верон, Боян, Роналдиньо, Креспо, Кануте