Силен мач за Страхил Попов при реми на Касъмпаша

Три гола във вратата на Михайлов във втора турска дивизия

Страхил Попов игра пълни 90 минути на много добро ниво за Касъмпаша, но отборът му завърши 0:0 на собствен терен срещу Газиантепспор в 7-ия кръг на турското първенство.

Пропуснатата победа остави Касъмпаша в зоната на изпадащите само с 5 точки от началото на сезона, докато гостите с 8 са на 10-а позиция. Другият българин в състава на домакините Васил Божиков остана на резервната скамейка.

Гостите завършиха мача с 9 човека, след като в 55-ата минута Абдулкадир Кайялъ получи втори жълт картон, а в 90-ата същото се случи и с Франтишек Райторал.

Страхил Попов направи няколко отлични пробива по дясното крило, но преди почивката удар с глава на Батухан Алтънбаш излезе над горната греда. През втората част пас на българина по земя към Давид Павелка все пак стигна до чешкия халф, чийто изстрел беше слаб.

Междувременно Николай Михайлов допусна три гола в мрежата си, а неговият Мерсин Идманюрду отново падна във втора дивизия на Турция.

В двубой от 7-ия кръг на Първа лига Мерсин отстъпи с 1:3 като гост на Алтънорду. Поражението е четвърто за българина и неговия клуб от началото на сезона.

Самият Михайлов, който е неизменен титуляр след завръщането си в отбора, във втори пореден двубой допуска три гола във вратата си. В миналия кръг тимът му отстъпи с 0:3 като домакин на Газиантеп ББ.

След поредната загуба Мерсин отново остана в долната половина на таблицата, като има само 7 точки на сметката си и е изключително близо до зоната на изпадащите.

Георги Минчев с хеттрик в Кипър

Нападателят носи триумф с 5:4

Страхотен Десподов спаси ПАОК от срам в Гърция

Капитанът на България с перфектна асистенция в добавеното време за 1:1

ОБЗОР: Георги Костадинов със силен мач за АПОЕЛ срещу Арис (ВИДЕО)

Претендентите за титлата в Кипър с домакински победи

Ковачев бе титуляр за Ахмат при сензационен успех над ЦСКА (Москва)(ВИДЕО)

Отборът на българина изненада противника си

Георги Миланов с гол за Динамо (Букурещ), отборът му обаче се издъни в края (ВИДЕО)