Пескара и Сампдория вече си играят с огъня

Двата отбора завършиха наравно 1:1 и са много близо до чертата на изпадащите

Пескара и Сампдория не успяха да се победят на "Стадио Адриатико" и завършиха 1:1 във втория мач от програмата на осмия кръг в Серия А.

Пръв отборът от Генуа поведе в резултата благодарение на автогола на Уго Кампаняро в 12-та минута. Само 11 минути по-късно отново той бе точен, този път в правилната врата, за да върне равенството на таблото.

В 30-та минута Андре Кадо от състава на домакините  получи жълт картон, а секунди преди почивката и втори, което доведе до изваждането му от игра. Сампдория не успя да се възползва от това и по този начин без нови голове през второто полувреме двата отбора си разделиха точките.

Така и двата отбора си направиха лоша услуга, като Дория остана на две, а Пескара на една точка от чертата на изпадащите.