Гуардиола отнесе четворка при повторното си завръщане на „Камп Ноу“, Меси блести с хеттрик (ВИДЕО+СНИМКИ)

Барселона не остави шансове на „гражданите“ в динамичен мач с два червени картона и пропусната дузпа, Селтик загуби у дома

Отборът на Барселона разгроми Манчестър Сити с 4:0 в мач от група С на Шампионската лига. Двубоят със сигурност ще бъде запомнен от наставника на „гражданите“ Хосеп Гуардиола, който за втори път получава звучен шамар от бившия си клуб. Година и половина по-рано Пеп загуби с 0:3 на "Камп Ноу", но като мениджър на Байерн.

Първите три попадения в срещата отбеляза Лионел Меси, който се разписа в 17-ата, 61-ата и 69-ата минута, а Неймар добави още едно в 89-ата. Мачът обаче бе предрешен от червен картон на вратаря на Сити Клаудио Браво в 53-ата минута. В 73-ата резервата на Барса Жереми Матьо също бе изгонен след втори жълт картон. Неймар пък пропусна дузпа малко преди да успее да се разпише за 4:0.

Мениджърът на блаугранас Луис Енрике започна с най-доброто, докато в състава на англичаните Кевин Де Бройне бе предпочетен пред Серхио Агуеро, който остана на пейката.

Домакините доминираха през по-голямата част от първото полувреме, но в минутите преди почивката „небесно сините“ дадоха отпор, а в самия край на първата част Сити бяха и сериозно ощетени от главния арбитър, който трябваше да отсъди дузпа в тяхна полза заради игра с ръка на Люка Дин в наказателното поле.

Именно Дин се появи като резерва още в началото на двубоя, заменяйки принудително Жорди Алба.

След сравнително спокойни встъпителни минути, се стигна до 17-ата, когато резултатът бе открит в полза на Барселона. Хавиер Масчерано се пребори за топката в близост до наказателното поле на британците и веднага намери Меси, който от своя страна напредна и комбинира с Иниеста в пеналтерията на тима от Манчестър. Капитанът на каталунците много технично върна с пета към точката за изпълнение на дузпа, където Фернандиньо се подхлъзна и Меси стигна пръв до топката, след което необезпокояван от никого преодоля Клаудио Браво и вкара в опразнената врата.

В следващите минути испанците вдигнаха още оборотите и можеха да увеличат преднината си, но Суарес и Неймар нямаха късмет.

Все пак „гражданите“ напомниха за себе си чрез Гюндоган, който имаше две великолепни възможности в рамките на една минута, но Тер Стеген бе на висота и опази вратата си суха.

В 39-ата минута Луис Енрике прибегна до втора принудителна смяна заменяйки Жерар Пике, който по-рано бе фаулиран тежко от Давид Силва. Вместо Пике в игра се появи Жереми Матьо.

В самия край на първото полувреме малко не достигна на Гюндоган и Джон Стоунс да стигнат до изравнително попадение, а пък Луис Суарес можеше да удвои преднина на своя тим след удар от близка дистанция.

Така се стигна до дискусионното положение, при което Лука Дин игра с ръка в наказателното поле на Барселона след центриране на Стърлинг, но това остана незабелязано от сръбския рефер Милорад Мажич.

В 53-ата минута стражът на гостите сбърка фатално, с което на практика предреши и изхода от двубоя. Браво буквално подаде към Луис Суарес, а впоследствие спря топката с ръка извън пределите на наказателното си поле и получи директен червен картон.

Вилфредо Кабайеро застана под рамките на вратата на „небесно сините“, но и той много бързо бе огорчен, тъй като в 61-ата минута Меси финтира Коларов на границата на наказателното поле и с прецизен удар по земя прати топката в долния ляв ъгъл на вратата.

В 69-ата пък след фрапираща грешка на Гюндоган, кълбото попадна в Суарес, който с успореден на голлинията пас намери Меси на точката на дузпата и аржентинецът оформи своя хеттрик в срещата. Това бе шесто попадение за него от два мача в турнира.

В 73-ата минута и блаугранас останаха с десет човека след като резервата Жереми Матьо получи втори жълт картон.

В самия край на срещата Лионел Меси спечели дузпа в полза на Барселона и благородно отстъпи изпълнението на Неймар, но удара на бразилеца бе спасен от Кабайеро.

В 89-ата минута обаче Неймар се реабилитира за пропуска си и вкара за крайното 4:0 с премерен удар от близко разстояние.

В другата среща от групата Селтик претърпя поражение у дома от Борусия Мьонхенгладбах с 0:2.

Немците бяха по-настойчивият отбор в двубоя и заслужено стигнаха до трите точки.

През първата част гостите имаха няколко прекрасни възможности за откриване на резултата, но Крейг Гордън се отчете с блестящи изяви на вратата на шотландците.

В 57-ата минута обаче Ларс Стиндл откри резултата в полза на Мьонхенгладбах, след като преодоля стража на домакините с трудно изпълнение от малък ъгъл.

В 77-ата път Анде Хан се възползва от грешка в отбраната на Селтик и останал очи в очи с Гордън прати топката под гредата за 2:0 в полза на немския тим.

По този начин отборът на Барселона остава убедителен лидер в групата с пълен актив от 9 точки от три мача, следван от Манчестър Сити с 4 пункта. Тимът на Борусия Мьонхенгладбах е трети с 3 точки, а последни са шотландците със само една спечелена точка.