Интер ужили Саутхемптън за първата си победа в групата, Спарта (Прага) с успех в Израел (ВИДЕО)

„Нерадзурите” се наложиха с 1:0, завършиха с 10 души, а „светците” направиха куп пропуски

Интер постигна първа победа в своята група К от турнира Лига Европа. „Нерадзурите” се наложиха над Саутхемптън в срещата, която се проведе на стадион „Сан Сиро”.

Домакините завършиха мача с 10 души, след като Марсело Брозович бе изгонен през второто полувреме, защото получи втори жълт картон.

Гостите от Англия бяха по-активният отбор през по-голямата част от мача и създадоха куп положения, като на няколко пъти Самир Ханданович трябваше да се намесва решително, особено в заключителните минути, когато гостите наложиха сериозен натиск и на два пъти топката бе чистена от голлинията.

Джей Родгирес вкара топката във вратата на Интер в началото на второто полувреме, но попадение не бе зачетено, защото бе отсъдено нарушение на нападателя в атака - спорно решение на съдийската бригада.

Единственият гол в мача падна в 67-ата минута. Тогава Антонио Кандрева се разписа, като стана автор на много красиво попадение. Той получи в наказателното поле след пас на Давиде Сантон и с удар от движение с левия крак прати точно под напречната греда – никакъв шанс за Форстър.

Това бе първият точен удар на „нерадузрите” в мача до момента. След голът се оживиха и феновете на тима. До този момент се чуваха само скандиранията на английските привърженици. Около 7000 бяха заели местата си на „Джузепе Меаца”.

В другия мач от група К, Спарта (Прага) победи Апоел (Беер-Шева) като гост и излезе на първото място. Голмайстор за чехите стана Матей Пулкраб. Той влезе в игра след почивката и в 71-ата минута се разписа. 19-годишният играч вкара също с първия точен удар за своя тим.

Лукаку може да остане в Рома, но само с нов наем

Челси обмисля варианта да остави белгиеца за още 12 месеца на "Олимпико"

Скандал с изнасилване разтърси Висшата лига!

Двама футболисти са задържани от полицията

Ман Сити се цели в рекорд на Манчестър Юнайтед в Шампионска лига

В момента "гражданите" са с 23 поредни мача без загуба

Германия откри специален полицейски център за Евро 2024

Той ще служи за контрол върху ситуацията в сферата на безопасността по време на турнира