Олимпиакос срази Астана на Мъри Стоилов за едно полувреме, АПОЕЛ (Никозия) допусна обрат (ВИДЕО)

Гърците се наложиха с 4:1 у дома, шампионът на Казахстан завърши с 10 души

Олимпиакос постигна убедителна победа над Астана в двубой от група В на турнира Лига Европа. Отборът на треньора Пауло Бенто се  наложи с 4:1 над водения от Станимир Стоилов шампион на Казахстан.

Астана завърши двубоя с 10 души, след като Каняс получи втори жълт картон в 58-ата минута. Домакините създадоха много опасни положения и можеха да се поздравят с още по-убедителна победа.

Резултатът бе открит в 25-ата минута. Тогава отбраната на Астана бе пречупена. Фонтунис финтира двама бранители, подаде към Фигерас, който бе оставен сам в наказателното поле и той с удар от движение не сгреши.

Ел Йонуси удвои преднината на гърците с красив гол. Той пое топката, влезе в наказателното поле и с техничен удар, насочен към далечния ъгъл, се разписа. Това се случи в 33-ата минута. Вратарят Ерич по никакъв начин не реагира.

След минута Себа напълно съкруши съперника. Бразилецът бе изведен при контраатака, излезе сам срещу вратаря и със самочувствие го преодоля.

До края на полувремето пред Аничич бе близо да върне един гол. Той уцели напречната греда със силен удар от близо, след като получи топката след центриране от ъглов.

Голът за стана бе дело на Кабананга. Нападателят намали със страхотен гол от дистанция. Леали допусна сериозна грешка като буквално подари топката на играча на Астана, той овладя и елегантно го прехвърли.

В 65-ата минута Кардосо намери майсторски Себа, който вкара втория си гол и направи резултата 4:1. При тази ситуация Аничич погледна къде е Себа и се хвърли да пресече паса към него, но закъсня с действието си.

В другия мач от групата Йънг Бойс победи АПОЕЛ (Никозия) като домакин с 3:1. Българският защитник на кипърския отбор Живко Миланов игра през цялото време и получи жълт картон.

До успеха си швейцарският тим стигна след обрат. Резултатът бе открит от Ефрем в 14-ата минута. След само четири минути равенството бе възстановено чрез попадение на Хоаро. Той стана герой за своя тим, след като вкара и останалите две попадения. При второто си попадение той изпусна от дузпа, но се поправи при добавката. За третия си гол Хоаро също изпълни наказателен удар, като този път не сгреши.