В Дунав съжаляват за изпуснатите възможности срещу Локо в Пловдив

„Със смесени чувства сме, защото можехме да спечелим този мач", коментира вратарят Мартин Луков

Дунав завърши 0:0 с Локомотив Пловдив в мач от 11-ия кръг на Първа лига. Двубоят се игра на стадиона в парк „Лаута“ под тепетата.

През първата част домакините владееха повече топката и създадоха 2 чисти положения за отбелязване на гол, но вратарят Мартин Луков се справи по най-добрия начин с предизвикателството. Дунавци на свой ред имаха своите шансове още преди почивката чрез Юлиан Ненов и Мирослав Будинов. След това те дори овладяха изцяло играта и имаха инициативата, но отново Будинов, Петър Патев и Антон Огнянов не успяха да намерят целта.

„Имах възможност да изгледам още веднъж целия мач. Може би домакините наистина бяха по-добри през първото полувреме. През второто обаче мога да кажа, че надиграхме отбора на „Локомотив“ и ако имахме малко късмет можехме да спечелим мача“, отчете треньорът Веселин Великов.

„Със смесени чувства сме, защото можехме да спечелим този мач. Не беше обаче никак лесно“, коментира вратарят Мартин Луков.

Днес, 22 октомври, дунавци проведоха възстановителни занимания. Те продължават с тренировките в неделя, а понеделник, 24 октомври, потеглят за София, където на следващия ден гостуват на „Септември“ в мач от 1/8-финалите в турнира за Купата на България. След това пък на 28 октомври, петък, „драконите“ срещат и шампионите от „Лудогорец“ в Разград.

„Имаме 3 мача за 6-7 дни. Надявам се, че ще успеем да възстановим добре и да се представим на ниво. Очаквам и бранителят Атанас Атанасов да е вече по-добре и да е готов още за гостуването на „Септември“, коментира още Великов.

„Излизаме да играем силно и да преследваме победата и срещу „Септември“, категоричен бе и Луков.

Френски гранд иска звездата на Локо (Пд)