Дел Потро се оказа непреодолимо препятствие за Гришо

Аржентинецът победи Димитров с 2:0 сета и се класира за финала в Стокхолм

Григор Димитров загуби полуфиналния мач срещу Хуан Мартин дел Потро. Най-добрият български тенисист отстъпи с 0:2 сета - 4:6 и 5:7.

Мачът продължи час и 42 минути.

Това бе четвъртата загуба на Григор срещу този съперник от четири сблъсъка.

Първият сет започна лошо за Григор, който допусна пробив в откриващия гейм. Българинът успя да изравни при 3-3, но веднага след това отново позволи да бъде пробит, което се оказа и решаващо за изхода на първия сет.

Втората част отново бе изключително равностойна, като и двамата тенисисти се вкопчиха в здрава битка, демонстрирайки страхотен тенис. Димитров обаче изпитваше трудности при своите подавания и въпреки че отрази няколко възможности за пробив, в седмия гейм Дел Потро успя да пробие и да поведе с 4-3. Григор обаче отговори мигновено и изравни, а след това с много солидна игра и поведе с 5-4.

За съжаление, първата ни ракета не успя да направи пълен обрат и в крайна сметка загуби, след като Дел Потро спечели следващите три гейма и мача със 7-5.

На финала в надпреварата аржентинецът ще мери сили с победителя от срещата между 6-ия в схемата Джак Сок (САЩ) и 4-ия поставен Александър Зверев (Германия).