Дуото Букарев-Топузаков спечели мача с Берое (ВИДЕО+СНИМКИ)

Аниете и Костадинов върнаха Левски на победния път с голове след почивката

Левски се върна на победния път след 2:0 у дома над Берое буквално часове след депозираната оставка отстрана на досегашния треньор Люпко Петрович. Срещу заралии, които също търсят нов наставник, „сините” бяха водени от помощника Асен Букарев, който се съветваше с Елин Топузаков. Двубоят бе от 11-ия кръг на Първа лига, а головете отбелязаха Антонио Аниете от свободен удар и Георги Костадинов с глава след корнер през втората част.

Любопитното е, че последната загуба на Левски под ръководството на Люпко Петрович бе точно срещу Берое -1:2 в Стара Загора на 28 май т.г. Оттогава насетне те не допуснаха поражение в 13 поредни срещи във всички надпревари - 8 победи и 5 равенства. Левски продължава да е единственият отбор, който още не е допуснал гол в своите домакински срещи.

През първото полувреме Левски улучи два пъти гредите, а Берое, който трябваше да се лиши от услугите на контузилия се Емил Гъргоров, нямаше идея в нападение. След почивката „сините” коригираха мерника и вкараха два гола, а гостите останаха статични.

Мачът тръгна по-лошо за Берое, като новото попълнение Емил Гъргоров получи някакво разтежение и трябваше да напуска терена след само десетина минути игра във втория си мач с екипа на заралии.

Левски опита да упражни домакински натиск, като в 11-ата минута Адениджи отклони с глава покрай далечния горен ъгъл хубаво центриране на Прохазка пред вратата.

Макенджиев се намеси с вещина при удари на Франсис Нар, Аниете и Божидар Краев, а напречната греда му беше верен помощник, когато не успя да реагира при нов фалцов удар на Адениджи с глава.

В края на полувремето Левски усили своя натиск и тресна втора греда, този път непростимо. Сините изпълниха заучено свободен удар пред наказателното поле, Прохазка шутира към близкия ъгъл, но Макенджиев отби. На добавката от вратарското поле Димитър Пиргов стреля в страничния стълб.

Берое се отчете с няколко неточни далечни удари.

Двубоят заспа в началото на второто полувреме и се събуди в 64-ата минута, когато Антонио Аниете изведе „сините” напред в резултата с точно изпълнение на свободен удар.

Радослав Кирилов беше живецът в състава на Берое. Бившият юношески и младежки национал развинти на два пъти почти цялата защита на Левски, но сам не успя да върне гола пасив.

Левски затвори мача с второ попадение в 81-ата минута, дело на Георги Костадинов с глава след изпълнение на корнер. Пиргов насочи центрирането, а националът Костадинов продължи в мрежата и изненада Макенджиев.

Така, Левски остава на върха и след този кръг. Сините, които нямат загуба този сезон, събраха 27 точки и водят с 5 на Лудогорец, който обаче е с два мача по-малко.

Берое записа пета поредна загуба във всички турнири и няма победа от 6 насам. Заралии, които бяха водени от Пламен Липенски, засега са 7-и с 13 точки, но най-вероятно ще се смъкнат.