Барса измъкна трите точки под носа на Валенсия с гол от дузпа в последната минута (ВИДЕО)

Футболистите на Луис Енрике се наложиха с 3:2 над своя опонент на "Местая"

Барселона се наложи с 3:2 над Валенсия в инфарктен сблъсък изпълнен с обрати. Срещата от 9-ия кръг в Примера, която се игра на „Местая”, не започна добре за гостите, след като Иниеста бе заменен принудително още в 11-ата минута. Меси откри резултата в 22-ата, а в 52-ата Мунир изравни. Валенсия поведе след точен удар на Родриго, а Суарес пак върна паритета в 62-ата. В добавеното време Лионел Меси вкара победния гол за Барселона след точно изпълнена дузпа.

Началните минути на двубоя бяха изпълнени с единоборства и сблъсъци, като играта начесто се накъсваше заради нарушения. В 11-ата минута Перес влезе грубо в краката на Иниеста, за което дори не бе санкциониран с картон, а футболистът на Барселона веднага сигнализира за смяна и бе изнесен на носилка.

В 22-ата минута Лионел Меси шутира извън наказателното поле, Суарес бе на пътя на топката и я прескочи, което и заблуди вратаря на домакините, който не успя да реагира навреме. Последваха протести на футболистите на Валенсия, тъй като Суарес бе в положение на засада по време на удара и пречеше на видимостта на вратаря, но голът бе зачетен.

Добър пробив на Парехо отдясно в 26-ата завърши с прострелно центриране в полето на гостите, но нямаше кой да засече към вратата.

В 33-ата Родриго владееше топката в наказателното поле на барселона, но бе бутнат от Умтити, но въпреки последвалите протести дузпа не бе отсъдена.

Добра възможност да увеличи преднината на своя тим имаше Суарес, но Диего Алвеш показа отличен рефлекс при удара на уругваеца и изби с крак.

Минута по-късно Неймар технично пусна топката към Суарес, който в движение отклони, но не достатъчно точно и Диего Алвеш се справи с лекота с удара му.

Тер Стеген опази мрежата си суха в 44-ата след удар на Дани Парехо, а в добавеното време Неймар с ефектна задна ножица опита да отбележи, но би над вратата.

След почивката Ракитич направи фрапантен пропуск пред вратата на „прилепите”. Суарес стреля от дистанция, но вратарят отби. Топката бе поета от Ракитич, който на опразнена врата уцели гредата.

В 52-ата домакините се върнаха в мача. Дани Парехо центрира отдясно, а Мунир в движение стреля в долния ляв ъгъл и не остави шансове на Тер Стеген.

Голът донесе импулс в играта на Валенсия и четири минути по-късно обрата стана факт. Нани намери Родриго Морено в пеналта на гостите и испанецът без забавяне завърши точно атаката за 2:1.

В 62-ата след центриране от корнер Ракитич нанесе опасен удар с глава, но Алвеш с плонж изби, Суарес обаче бе на правилното място и с плътен удар възстанови равенството.

Нани не успя да намери очертанията на вратата в 82-ата и би покрай лявата греда, а Суарес също не показа точност минута по-късно и отправи неточен удар с глава от 7-8 метра.

В последните секунди на добавеното време гостите получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение срещу Суарес и Лео Меси не показа колебание от бялата точка, осигурявайки трите точки за Барселона.