Славия порази Пирин с три гола за едно полувреме (ВИДЕО)

Валери Домовчийски се отличи с две попадения за крайното 3:1

Славия победи Пирин в мач от 11-ия кръг на Първа професионална лига. Срещата, която се проведе на националния стадион „Васил Левски”, завърши 3:1. Това е трето поредно домакинство на „белите”, в което бележат три или повече голове – общо 11 гола.

Столичният отбор създаде куп положения, надигра изцяло съперника си, особено през второто полувреме, когато паднаха всички попадения. Крайният резултат можеше да бъде много по-убедителен. Нападателят Валери Домовчийски се отличи с два гола при този успех.

ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Съперниците изиграха атрактивно първо полувреме, като интересни и опасни положения имаше и пред двете врати. Отборът на Славия владееше повече топката и действаше малко по-агресивно. Най-добрата възможност за „белите” се откри в 11-ата минута. Тогава Николай Димитров изпълни майсторски пряк свободен удар, но за негово нещастие топката се отби в напречната греда. Иван Минчев направи опит за добавка, но с глава прати над вратата.

За „орлетата” най-чистото положение се случи три минути по-късно. Златинов отне от Амуд точно пред наказателното поле, навлезе, но вместо да стреля подаде към тичащия успоредно с него Даниел Младенов, който бе оставен сам. Той обаче разочарова с изпълнението, като прати високо над вратата.

В 25-ата минута Станислав Костов и Златинов разиграха помежду си, футболистът с номер 9 отправи коварен изстрел, като топката бе насочена в горния десен ъгъл, но шутът излезе в аут.

До края на частта Славия направи всичко възможно да стигне до гол. Късмета си с удари от дистанция опитаха Николай Димитров, Сердер Сердеров и Владимир Семерджиев, но вратарят Красимир Костов успя да се справи с положенията и двете нули се запазиха до почивката.

Славия започна активно и агресивно второто полувреме. „Белите” изцяло доминираха и създадоха куп положения. Първият гол падна в 59-ата минута. Иван Минчев центрира от пряк свободен удар, на далечната греда Валери Домовчийски бе оставен сам и с глава от близо не остави никакви шансове на Краси Костов.

В 64-ата минута защитата на Пирин се пропука много сериозно, Минчев навлезе в пеналта, стигна до аутлинията и веднага видя нападателя Домовчийски, който бе оставен напълно сам. Бившият играч на Левски вкара на опразнената врата от около 2-3 метра.

След това попадение феновете, дошли от Благоевград, започнаха да скандират добре позната фраза: „Оставка, оставка!”.

Младият Георги Йомов влезе в игра и се оказа основен участник в третия гол за „белите”. Той намери Сердеров в наказателното поле, руснакът финтира бранител с едно движение и с добре премерен удар се разписа.

Голът за Пирин бе дело на Даниел Младенов. Той се разписа в 78-ата минута. Той отправи удар от разстояние, на който Георги Петков по никакъв начин не реагира. Това бе и първият точен изстрел на „орлетата” в мача.

Заги: Сега ще разчитаме на Левски