Аталанта заложи Де Бур на дузпата (ВИДЕО)

Наполи победи Сашо Тонев и компания с 10 човека, Имобиле вкара невероятна задна ножица на Джо Харт, голово шоу на Фиорентина

Нова страхотна порция футбол предложи 9-ия кръг на Серия А в неделния следобед. Интер се изложи отново и падна с 1:2 като гост на Аталанта в дерби на Ломбардия, Наполи победи Сашо Тонев и компания с 10 човека като гост, Чиро Имобиле вкара страхотна странична ножица на Джо Харт срещу бившия си отбор Торино при атрактивно 2:2, фиксирано в добавеното време от дузпа на Адем Ляич, а Фиорентина победи Каляри в голово шоу с 5:3 в Сардиния.

Интер влезе в дербито на Ломбардия с едва една точка от последните три кръга в калчото и изигра много слаба първа част. „Нерадзурите” бяха взели само едно от последните си седем посещения на „Атлети Адзури Д’Италия” и днес не си помогнаха да подобрят тази статистика.

Аталанта натисна в първите минути и поведе след заучено изпълнение на корнер. Ремо Фройлер центрира, Куртич отклони назад с глава на първа греда, а Мазиело на втората връхлетя също с глава върху топката за 1:0.

Самир Ханданович спаси сигурен втори гол, отразявайки изстрел с глава на Конти при центриране на Драме.

Интер бе видимо уморен след успеха с 1:0 над Саутхемптън , но успя да изравни чрез Едер в началото на втората част. Нападателят се разписа с бомба от фаул от около 30 метра в горния ъгъл.

Жоао Марио изпусна златен шанс в последните 10 минути и ударът му рикошира, за да спре право в ръцете на албанския вратар Бериша.

Две минути преди края един от най-активните на терена – желаният от редица грандове Франк Кеси финтира и беше спънат от Сантон за дузпа в наказателното поле на гостите. Резервата Пиния преодоля Ханданович от бялата точка с мощен удар горе вдясно за 2:1.

Наполи игра с човек по-малко около един час, но все пак спечели с 2:1 като гост на новака Кротоне. Александър Тонев беше титуляр и игра 55 минути за домакините.

Хосе Кайехон даде преднина на неаполитанците в 17-ата минута, но Маноло Габиадини направи ненужно груб фаул, който му донесе директен червен картон в 31-ата.

Това сплоти гостите, които удвоиха само две минути по-късно, когато централният защитник Никола Максимович бе оставен сам след корнер на Стринич и направи 2:0 с глава.

Тонев отстъпи място на нигериеца Нванкво 10 минути след паузата, нъпреки числения си превес, Кротоне намали чак в 89-ата минута чрез десния бек Алесандро Роси и това беше само почетен гол.

Торино поведе, но спаси точката с дузпа в добавеното време при 2:2 с Лацио в един много бърз и хубав за гледане мач.

Дзапакоста центрира отдясно и Яго Фалке се извиси, за да вкара с глава за 1:0 и почивката дойде с гол аванс за „биковете”.

Джо Харт направи първото си спасяване в 52-ата минута при удар на Имобиле след пас на Кейта. Бившият нападател на Торино все пак се разписа с блестяща странична ножица в мрежата зад Харт и изравни, като не изрази бурно радостта си в знак на уважение.

Юношата на „орлите” Алесандро Мургия бе забравен в наказателното поле и с глава направи пълен обрат след корнер – 2:1 за Лацио.

Драмата не беше свършила и Марко Пароло направи спорна дузпа за игра с ръка. Протестите преминаха и Адем Ляич запази хладнокръвие, за да направи 2:2 и донесе точка на Торино.

Фиорентина изостана, но буквално разби Каляри като гост след това с хеттрик на Никола Калинич и два гола на Федерико Бернардески, единият от които страхотен снаряд в горния ляв ъгъл. При 5:1 "виолетовите" се отпуснаха и Каляри направи загубата си по-почетна с два гола за 3:5 само седмица след успеха като гост на Интер.