Четири звучни шамара за Юнайтед и място в топ 4 за Челси (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сините"нанесоха най-голямото поражение на Моуриньо във Висшата лига

Отборът на Челси спечели по категоричен начин дербито на 9-ия кръг на Премиър лийг с гостуващия Манчестър Юнайтед. Срещата на завърши 4:0 в полза на „сините“ при завръщането на Жозе Моуриньо на "Стамфорд Бридж".

Педро откри резултата още в 30-ата секунда, а Гари Кейхил удвои преднината на своя тим в 21-ата минута. Еден Азар покачи на 3:0 в 62-ата минута, Нголо Канте пък оформи крайния резултат в 70-ата.

Лондончани продължиха успешната си серия срещу „червените дяволи“, след като не бяха губили от днешния си съперник в последните седем шампионатни срещи.

Мениджърът на „сините“ Антонио Конте заложи на същите единадесет, които започнаха при победата над Лестър преди седмица. Моуриньо пък направи една промяна при титулярите в сравнение с мача с Ливърпул, завършил 0:0, заменяйки Ашли Йънг с Джеси Лингард. Уейн Рууни пък изобщо не попадна в групата за срещата поради контузия.

Челси започна двубоя по изключителен начин и още в 30-ата секунда подаване на Маркос Алонсо изненада слисаната защита на Юнайтед. Педро се възползва от неразбирателството в отбраната на гостите, успявайки да стигне пръв до топката, след което преодоля с лекота излезлия да го пресрещне Давид Де Хеа и вкара в опразнената врата за 1:0. Това бе и най-бързият гол от началото на сезона във Висшата лига.

Възпитаниците на Моуриньо отговориха с удар с глава на Ибрахимович, който засече центриране на Валенсия отдясно, но топката премина над вратата.

В 13-ата минута след късо изпълнен корнер, Педро намери Еден Азар, който бе останал непокрит на границата на наказателното поле. Последва мого силен изстрел, но съвсем малко точност не стигна на белгиеца, за да удвои резултата.

Това обаче се случи в 21-вата, когато след центриране от ъглов удар и ново неразбирателство в „червената“ отбрана, топката се озова в Гари Кейхил, който се възползва по най-добрия начин и от близко разстояние не остави никакви шансове на Де Хеа.

Тибо Куртоа трябваше да се намеси за първи път едва в 28-ата минута. Вратарят на Челси направи страхотно двойно спасяване след удар на Ерера и последвала добавка на Лингард.

Жозе Моуриньо се опита да промени нещо на почивката и вкара в игра Хуан Мата на мястото на Маруан Фелайни.

Домакините обаче продължиха със страхотното си представяне и в 62-ата минута Еден Азар направи преднината на отбора си класическа. Белгиецът получи топката от Матич в наказателното поле и се разписа с премерен удар в долния ляв ъгъл на вратата.

Това обаче не бе всичко в този мач. В 70-ата минута Нголо Канте направи още по-голям кошмара за Моуриньо и компания след като преодоля елементарно Крис Смоулинг и след това хладнокръвно прати топката в мрежата зад Де Хеа за четвърти път.

Златан Ибрахимович бе близо до почетно попадение за гостите в 81-ата минута. Звездата на Юнайтед овладя топката на гърди с гръб към вратата на „сините“, след което веднага се обърна и стреля, но Тибо Куртоа отново бе на висота и успя да избие в корнер.

С тази разгромна победа отборът на Челси се изкачи на четвърта позиция в класирането с актив от 19 точки и поднесе страхотен подарък на своя собственик Роман Абрамович, който утре навършва 50 години. От своя страна „червените дяволи“ останаха седми с 14 пункта.