Рожденикът Мората спаси Реал и го прати на върха (ВИДЕО)

„Белия балет” се наложи с 2:1 над Атлетик Билбао на „Сантяго Бернабеу”

Реал (Мадрид) победи трудно Атлетик (Билбао) в мач от деветия кръг на Примера дивисион. Двубоят, който се игра на стадион „Сантяго Бернабеу”, завърши при резултат 2:1. В герой за „белия балет” се превърна нападателят Алваро Мората, който празнува рожден ден днес.

След този успех отборът на треньора Зинедин Зидан събра 21 точки и зае първото място в класирането. Втори е Севиля с 20, а третият Барселона е с 19.

Първият гол за Реал бе дело на Карим Бензема. Интересен факт е, че голямата звезда Кристиано Роналдо не успя да се разпише у дома в четвърти пореден мач, като това се отнася за всички турнири.

Иско беше намерен на скорост на десния фланг, подаде към Бензема, а френският нападател от около точката за дузпа се разписа.

В 27-ата "лос рохибланкос" стигнаха до изравнителен гол. Хави Ерасо подаде към Сабин Мерино, който имаше време да овладее и да стреля от около десет метра.

През второто полувреме домакините наложиха натиск. Усилията им се увенчаха с упех в 83-ата минута. Тогава Бейл центрира, Мората засече топката, Ираисос я спря, но тя му мина между краката, нападателят се възползва от групата грешка и добави кълбото в мрежата.