Григор приключи скоропостижно в Базел (ВИДЕО)

Българинът не успя да задържи преднина от сет и пробив

Григор Димитров приключи рано участието си на силния турнир от категория ATP 500 в Базел. Българинът отстъпи в родния град на Роджър Федерер пред Жил Мюлер от Люксембург след 7-6, 4-6, 4-6 в мач от първия кръг.

Двамата си бяха разменили по две победи в общия им баланс, но сега Мюлер поведе с една. Преди това те се бяха срещнали тази година на полуфиналите в Сидни, когато българинът победи с 6-2 7-6(4).

Нашият може много да съжалява, тъй като не успя да задържи преднина от сет и пробив.

Началото на битката бе добро за Гришо, който още в първия гейм достигна до три последователни шанса за пробив. Българският №1 обаче допусна две леки грешки и Мюлер постепенно намери сервиса си, за да реализира обрат и да се спаси.

Впоследствие двамата сервираха много добре. Димитров спечели три поредни гейма на нула за аванс 6:5. След това той пропусна два сетбола и се стигна до тайбрек. Там Григор взе решителен аванс от 4:2 точки, но след това се случи нещо необичайно. Той достигна до три поредни сетбола за 6:3, но ги пропусна всичките - последния с двойна грешка. В крайна сметка след поредица драматични разигравания Григор спечели с 11:9 след седем пропуснати сетбола преди това. Мюлер също не успя при един сетбол, а направи общо пет двойни грешки и то в решителни моменти.

След почивката Димитров направи летящ старт и взе пробив за 1:0. Мюлер обаче не се предаде и достигна до първите си точки за пробив в шестия гейм. Световният №37 съумя да реализира втората за 3:3. Сривът в представянето на родния талант продължи и той допусна нов пробив, сервирайки за оставане в сета.

В решителната част и двамата сервираха на ниво до 3:3. Тогава Мюлер прояви първо колебание като изостана 15:40, но съумя да достигне до обрат. По сценария от първия сет Мюлер обаче измъкна нов пробив и затвори мача пак с 6:4, извоювайки втора победа от три мача с този съперник.

В кариерата си Димитров три пъти бе достигал до четвъртфиналите в това състезание. В два от тях той загуби от местния любимец Роджър Федерер, който в момента е контузен.